Frešovi zvoní umieračik. SDKÚ sa topí v obrovských dlhoch

  0
  Šéf mimoparlamentnej SDKÚ-DS Pavel Frešo (Autor: SITA)

  Podľa článku na Aktuality.sk strana SDKÚ-DS zvažuje možnosť likvidácie. Nie je úplne vylúčené, že strane sa financie ešte podarí získať od podporovateľov. „Pravdepodobnosť takéhoto scenára je ale rovnako veľká ako získané preferencie strany v týchto voľbách,“ povedal politológ Jozef Lenč.

  Za úver, ktorý si strana zobrala v Privatbanke, sa zaručil finančník Igor Rattaj z J&T. Rattaj sa však o peniaze neobáva, myslí si, že je to problém banky. „Navyše SDKÚ vlastní ešte nejaký hnuteľný majetok, z predaja ktorého by sa časť dlhu mohla splatiť,“ povedal Rattaj.

  Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo však tieto skutočnosti odmieta. „Považujem to za poburujúce. My sme čestní ľudia, ktorí splácajú svoje dlhy,“ povedal a dodal, že dlh sa im od čias Mikuláša Dzurindu podarilo znížiť. „Keď som prebral vedenie po Mikulášovi Dzurindovi, SDKÚ-DS dlhovalo takmer 4 milióny eur. Všetky peniaze, ktoré sme dostali od štátu, išli na splátky,“ povedal Frešo.

  Frešo tiež oznámil, že strana si bude v najbližších mesiacoch voliť nové vedenie. Peter Húska, vedúci volebného štábu strany, tiež dodal, že SDKÚ-DS ešte očakáva posledný príspevok od štátu a vlastní aj budovu, takže úver má strana pokrytý.  

  - Reklama -