Masakre v Paríži a Bruseli boli len predohra pred veľkým útokom na USA, varuje veliteľ džihádistov

  0
  Francúzski policajti (ilustračné foto) (Autor: SITA)
   
  V prednahratom hodinovom rozhovore s Ansarim, ktorý v nedeľu odvysielali v rozhlasovej relácii Aaron Klein Investigative Radio predstaviteľ džihádistov v rozhovore hovorí o Islamskom štáte v množnom čísle a používa slovíčko „my“ v spojení s útokmi. To podľa portálu Breitbart dokazuje pravdivosť tvrdení, že militanti z Gazy pod vedením Ansariho sľúbili už dávnejšie vernosť IS. 
   
  Oficiálne vyjadrenia o otvorenej podpore militantov z Gazy Islamský štát nedostal, lebo Ansari a militanti okolo neho sa boja konfliktu s Hamasom, ale napriek tomu sú v pobrežnom palestínskom pásme stále pomerne aktívni. Nedávno sa prihlásili k zodpovednosti za raketové útoky na územie Izraela. 

  Ďalším cieľom je USA 

  Z rozhovoru s predstaviteľom palestínskych militantov vyplýva, že teroristická skupina plánuje zaútočiť aj v Spojených štátoch. „Môžem iba potvrdiť to, čo naše vedenie už jasne povedalo, že udalosti z Paríža a Bruseli sú len malou predohrou pred veľkými vecami, ktoré sa stanú v Amerike,“ varoval v rozhlasovom rozhovore Ansari. 
   
  Celý článok si môžete v angličtine prečítať TU.
   
   
  - Reklama -