štvrtok, 21 januára, 2021
2.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Fico oficiálne oznámil mená smerákov vo vláde. Toto sú mená nových, ale...

Fico oficiálne oznámil mená smerákov vo vláde. Toto sú mená nových, ale aj starých hráčov

Premiér Robert Fico v úvode uviedol, že zajtra na Bratislavskom hrade má dôjsť k podpísaniu koaličnej zmluvy medzi stranami Smer-SD, SNS, Sieť a Most-Híd. Fico ďalej pokračoval v oficiálnom vymenovávaní smeráckych nominantov, ktorých navrhli počas predsedníctva strany. Podpredsedom vlády pre investície sa stane Peter Pellegrini. Ministrom vnútra a financií sa už klasicky stane Robert Kaliňák a Peter Kažimír. Stoličku ministra zahraničia tiež obsadí staré známe meno Miroslav Lajčák. Rezortu hospodárstva sa ujme Peter Žiga a toľko kritizované zdravotníctvo si pod svoje krídlo vezme Tomáš Drucker. Napriek tomu, že sa spočiatku „šepkalo“, že v rezorte kultúry sa objaví nové meno, v skutočnosti ministrom zostane opäť Marek Maďarič. Ministrom práce sa stane Ján Richter.

Fico ďalej oznámil aj schválených nominantov na posty štátnych tajomníkov. Za financie to je Radko Kuruc a Ivan Lesay, za zahraničie Ivan Korčok, za vnútro Denisa Saková, za obranu Marián Saloň, za hospodárstvo Vojtech Ferencz a Rastislav Chovanec, za ministerstvo práce Branislav Ondruš, za pôdohospodárstvo Anton Stredák, za kultúru Ivan Sečík, za školstvo Erik Tomáš, za životné prostredie Boris Susko, za ministerstvo spravodlivosti Monika Jankovská a nakoniec za dopravu Viktor Stromček. Fico ďalej informoval, že svojho kandidáta si predstavujú aj na zdravotníctve, no poznamenal, že s konkrétnymi návrhmi by mal prísť nominant na ministra Drucker.

Predseda strany počas tlačovky vymenoval aj predsedov výborov NR SR z radov Smeru. Za predsedu mandátového a imunitného výboru budú nominovať Richarda Rašiho, za predsedu výboru pre európske záležitosti Ľuboša Blahu, za predsedu ústavnoprávneho výboru Róberta Madeja, za predsedu výboru pre rozpočet a financie Ladislava Kamenického, za predsedu výboru pre vzdelávanie, mládež a šport Ľubomíra Petráka a za predsedu výboru pre kultúru a médiá Dušana Jarjabka.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 228,778 +2,484 Dnes Úmrtí 3,737 +100 Dnes Uzdravení 176,864 Infikovaných 48,177 Last updated: 21. januára 2021 - 00:27 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky