pondelok, 27 septembra, 2021
16.2 C
Bratislava
ÚvodArénaChaos v Bratislave, v uliciach horia autá a ľudia protestujú proti NATO......

Chaos v Bratislave, v uliciach horia autá a ľudia protestujú proti NATO… Žiaden strach, to iba srbskí novinári zabudli overiť správy

Srbský spravodajský portál zrejme veľmi nedbá na overovanie si informácií, ktoré sa mu do redakcie dostanú alebo na to nedbal minimálne v prípade nedávnej správy zverejnenej na stránkach Slobodnimediji.com 11. marca. V správe portálu sa píše, že Bratislava je v plameňoch, v uliciach horia autá a ľudia demonštrujú.
(Text pokračuje pod obrázkom.)
 
Správa srbského portálu Slobodnimediji o údajných nepokojoch v Bratislave
Správa srbského portálu Slobodnimediji o údajných nepokojoch v Bratislave (zdroj: Slobodnimediji.com)

Jedno veľké klamstvo 

Ľudia zo srbského alternatívneho spravodajského portálu Slobodnimediji píšu v krátkej správe, že Slováci v hlavnom meste protestujú najmä proti vláde a členstve krajiny v Severoatlantickej aliancii. Niektorí politici sa vraj údajne chcú prikloniť k politike Vladimira Putina a to má byť podľa srbských novinárov ďalším dôvodom na nepokoje, pri ktorých horia ulice Bratislavy. 
 
Chyba je pritom už v prvej vete správy, kde sa píše o Bratislave v Českej republike. Na príjazdoch do hlavného mesta majú podľa srbského portálu horieť roztrúsené barikády z pneumatík. Slobodnimediji.com sa pritom odvoláva na medzinárodnú agentúru Reuters a akési vlastné nemenované zdroje priamo z Bratislavy. Prešľap je aj fotografia, ktorá nie je v žiadnom prípade zo slovenskej metropoly, ale z vlaňajších protestov v nemeckom Frankfurte, čo dokazuje aj rýchly pohľad do internetového prehliadača. 
 
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,488 Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,094 Infikovaných 9,798 Last updated: 27. septembra 2021 - 08:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -