Chaos v Bratislave, v uliciach horia autá a ľudia protestujú proti NATO… Žiaden strach, to iba srbskí novinári zabudli overiť správy

  0
  Správa srbského portálu Slobodnimediji o údajných nepokojoch v Bratislave2 (Autor: ReproFoto: Slobodnimediji.com)
  Srbský spravodajský portál zrejme veľmi nedbá na overovanie si informácií, ktoré sa mu do redakcie dostanú alebo na to nedbal minimálne v prípade nedávnej správy zverejnenej na stránkach Slobodnimediji.com 11. marca. V správe portálu sa píše, že Bratislava je v plameňoch, v uliciach horia autá a ľudia demonštrujú.
  (Text pokračuje pod obrázkom.)
   
  Správa srbského portálu Slobodnimediji o údajných nepokojoch v Bratislave
  Správa srbského portálu Slobodnimediji o údajných nepokojoch v Bratislave (zdroj: Slobodnimediji.com)

  Jedno veľké klamstvo 

  Ľudia zo srbského alternatívneho spravodajského portálu Slobodnimediji píšu v krátkej správe, že Slováci v hlavnom meste protestujú najmä proti vláde a členstve krajiny v Severoatlantickej aliancii. Niektorí politici sa vraj údajne chcú prikloniť k politike Vladimira Putina a to má byť podľa srbských novinárov ďalším dôvodom na nepokoje, pri ktorých horia ulice Bratislavy. 
   
  Chyba je pritom už v prvej vete správy, kde sa píše o Bratislave v Českej republike. Na príjazdoch do hlavného mesta majú podľa srbského portálu horieť roztrúsené barikády z pneumatík. Slobodnimediji.com sa pritom odvoláva na medzinárodnú agentúru Reuters a akési vlastné nemenované zdroje priamo z Bratislavy. Prešľap je aj fotografia, ktorá nie je v žiadnom prípade zo slovenskej metropoly, ale z vlaňajších protestov v nemeckom Frankfurte, čo dokazuje aj rýchly pohľad do internetového prehliadača. 
   
  - Reklama -