streda, 4 augusta, 2021
22.8 C
Bratislava
ÚvodArénaFOTO Vyčerpaná Merkelová, Erdogan naťahuje ruku. Ešte k schôdzi EÚ, ktorá vraj...

FOTO Vyčerpaná Merkelová, Erdogan naťahuje ruku. Ešte k schôdzi EÚ, ktorá vraj nič nevyriešila

Obrázok ukazuje tureckého prezidenta Erdogana, ktorý sedí na tróne v pozícii suverénneho orientálneho vládcu. Svoju dlhú ruku potom naťahuje smerom k moru, kde sa z lode vykláňa nemecká kancelárka Angela Merkelová a s očividne vyčerpaným výrazom mu úslužne podáva vrece plné eur. A pripravené má dve ďalšie – EÚ sa predsa s Tureckom dohodli rovno na troch miliardách eur.

Celé vyobrazenie s dominujúcou natiahnutou pažou tureckého prezidenta nesie s horkou iróniou názov „pomocná ruka“. A tento obrázok začal počas utorka čulo kolovať po internete.

Pomocná ruka

Summit EÚ – Turecko, ktorý začal v pondelok a prebiehal (ako už tradične) do dlhých nočných hodín, bol terčom mnohých vtipov a glos. Napríklad šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl poznamenal, že to nebol summit, ale nullit, pretože jeho výsledkom je absolútne nula riešení. Nato Plesl vážnejšie poznamenal: „Takže klasika. Summit opäť nevyriešil vôbec nič a všetko sa znova odsunulo na ďalší summit. Fascinujúca neschopnosť čeliť realite.“ Potom ešte na svojom Facebooku zverejnil kritické komentáre k rokovaniu Angely Merkelovej a spol. a v narážke na známu prezývku Merkelovej poznamenal: „Mama M. dostáva peknú nakladačku.“

Hitom internetu sa stal aj obrázok tureckého premiéra Ahmeta Davutoglua so známym „najvyšším trojlístkom“ EÚ Junckerom, Tuskom a Schulzom doplnený o bublinu „Európania, navaľte prachy“.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,845 +94 Dnes Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,644 Infikovaných 660 Last updated: 4. augusta 2021 - 15:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -