utorok, 20 apríla, 2021
9.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Američania chytili Islamský štát pod krk. Zajali vysokopostaveného militanta

Američania chytili Islamský štát pod krk. Zajali vysokopostaveného militanta

Elitné jednotky Delta force zajali popredného a vysokopostaveného agenta Islamského štátu na území Iraku. Americká armáda očakáva, že po tomto „úlovku“ by mali v budúcich mesiacoch prísť postupne aj ďalšie. Spojené štáty tiež tvrdia, že bojovníkov zo strany militantov už v minulosti zajali viacerých, ale nikdy nikoho podobného postavenia. Tiež tvrdia, že je to zásadný postup či zlomový bod v boji proti fundamentalistom.

Američania bombardujú územia teroristov už dlhšie a počas neho malo prísť o život už množstvo členov IS. No len nedávno, pred pár týždňami, do Iraku prišla americká pozemná jednotka pozostávajúca z členov Delta force.

Odborníci z amerického ministerstva obrany prehlásili, že špeciálne jednotky mali zaistiť bezpečnosť niektorých obydlí a spojiť sa s irackými a kurdskými silami. Oficiálne zdroje zatiaľ neprezradili totožnosť zadržaného, no informovali, že ho podrobili výsluchu v severoirackom meste Erbil. Po ňom by ho mali vydať irackým a kurdským úradom. O problematike informoval portál The New York Times.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 20. apríla 2021 - 23:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -