nedeľa, 27 novembra, 2022
8.3 C
Bratislava
ÚvodArénaTisíce a tisíce eur za hodinovú „akcičku“ pre vyvolených. Na predraženom divadielku...

Tisíce a tisíce eur za hodinovú „akcičku“ pre vyvolených. Na predraženom divadielku uviedli logo predsedníctva

Hodinový program uvedenia loga predsedníctva v Rade EÚ a občerstvenie vyšlo na pekne mastnú sumičku, približne 200-tisíc eur. Najväčšia suma poputovala Agentúre Evka, ktorá zhltla 156-tisíc eur. Jej úlohou bola kompletná príprava priestorov starej budovy SND na pompézny slávnostný večer.

Agentúra mala na starosti kompletnú výzdobu historickej budovy, ale aj prípravu scenára programu či vypracovanie honorárov pre moderátorov a vystupujúcich umelcov. Okrem iného mala na starosti aj „detaily“ ako kvetinová výzdoba, hostesky, stand-up stoly či štáb. Podľa týždenníka Trend hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Stano o podrobnom rozpočte a cenách za jednotlivé položky programu bližšie neinformoval.

Denník SME zase upozorňuje, že v centrálnom registri je zmluva zverejnená bez prílohy, teda nie je úplne jasné, za aké konkrétne úkony bola „Evka“ vyplatená. V zmluve sú totiž údaje nepresné a nekonkretizujú sa. Ministerstvo ale informovalo, že v sume 156-tisíc eur boli už zarátané aj honoráre umelcov.

Ministerstvo pre SME prezradilo, že zaobstaranie občerstvenia nebolo v kompetenciách „Evky“, a preto suma za jeho prípravu nespadá do spomínaných 156-tisíc eur. O financovanie neformálneho posedenia po oficiálnom programe sa postaralo ministerstvo „z vlastného vrecka“.

Ďalšie tisíce, konkrétne 38-tisíc eur, poputovali do pokladničky SND. Približne 28-tisíc stál prenájom budovy a desaťtisíc zase personál určený na akciu. Napriek tomu, že akcia trvala niečo okolo hodiny, ministerstvo si priestory divadla prenajalo od soboty večera do utorka rána. Treba poznamenať, že samotná akcia sa konala v pondelok večer.

Portál O médiách upozorňuje, že akcia uvedenia loga stála 40-násobne viac ako samotné logo, ktoré vyšlo na 4,5 tisíc eur. Pondelňajšia akcia ovplyvnila aj plynulý chod mestskej dopravy. Dôvodom boli limuzíny hostí, ktoré si pekne „na drzovku a na hulváta“ zaparkovali rovno na električkovej trati.

Limuzíny parkovali na električkovej trati.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -