Bavorská vláda zatiaľ s ústavnou žalobou na spolkový kabinet vyčká

    0

    Kabinet v Mníchove dospel dnes k záveru, že na eventuálny podnet na Spolkový ústavný dvor v Karlsruhe je ešte dosť času do konca júla. Žaloba môže byť s určitosťou iba posledným prostriedkom,“ komentoval rozhodnutie bavorský minister spravodlivosti Winfried Bausback, informovala tlačová agentúra DPA.

    Bavorská vláda chce najskôr vyčkať na odpoveď spolkovej vlády v Berlíne na list z konca januára, v ktorom líder Kresťanskosociálnej únie (CSU) a bavorský krajinský premiér pohrozili kabinetu kancelárky zo sesterskej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) žalobou, ak sa počet utečencov drasticky nezníži. Navyše chce Seehofer presadiť efektívne zabezpečenie nemeckej štátnej správy.

    Poslanci CDU a CSU tvoria v Spolkovom sneme (Bundestagu) spoločnú frakciu, v otázke migrantov panujú však medzi oboma koaličnými stranami dlhší čas nezriedka odlišné pohľady na možné riešenia.

    - Reklama -