Figeľ premiéra rozhodne nešetrí. Budúca vláda pod vedením Fica bude ďalej rozkrádať, tvrdí

  0
  Ján Figeľ, bývalý predseda KDH (Autor: SITA)

  KDH bude od svojich budúcich koaličných partnerov požadovať, aby sa zaviazali k rozumnej a zodpovednej politike. “To predpokladá, že aj viaceré dôležité funkcie v štáte, zvlášť v polícii a v kontrolných orgánoch budú prerozdelené tak, aby moc nebola v rukách jednej osoby. Chceme, aby štátna moc slúžila občanom a verejnému záujmu,” vyhlásil šéf KDH.

  Podľa Jána Figeľa je veľmi príznačné, že Robert Fico dnes medzi svojimi požiadavkami na budúceho koaličného partnera nikde nespomenul boj proti korupcii a predraženým a zmanipulovaným tendrom, ktoré okrádajú našich občanov a nespomenul ani to, aby budúci koaličný partner nebol v rukách oligarchov. “Slovensko potrebuje radikálnu zmenu smerovania,” dodal. 

  Smer-SD včera sformuloval päť základných princípov v prípade koaličnej vlády. Strana za dôležitý označila jednotný postoj k migračnej kríze. “Strana bude iba v takej vláde, ktorá odmietne realizáciu akýchkoľvek predpísaných kvót na umiestnenie migrantov a neumožní vznik ucelených enkláv migrantov na našom území, ktorí by boli bezpečnostným rizikom,“ zdôraznil Fico.

  Ďalej uviedol, že pre ich stranu je dôležitá ochrana národnoštátnych záujmov, strategických ekonomických záujmov SR a prírodných zdrojov Slovenska, ako je voda, pôda a lesy. Za tretí dôležitý princíp, na ktorom bude Smer-SD trvať, jej predseda označil “garanciu toho, že sa nebudú rušiť doteraz prijaté sociálne opatrenia, ktoré sú súčasťou tzv. vládnych balíčkov“.

  Predsedníctvo odsúhlasilo za kľúčový princíp pri prípadnom zostavovaní vlády aj postoj “k sociálnemu dialógu s partnermi, ako sú zamestnanci, zamestnávatelia a ďalšie významné spoločenské skupiny“. Vzhľadom na nadchádzajúce slovenské predsedníctvo v EÚ Smer-SD za piatu kľúčovú oblasť, kde je podľa nich dôležitá zhoda s prípadným koaličným partnerom, označil “zhodu na obsahu a výkone historicky prvého predsedníctva SR v EÚ.“

  - Reklama -