DESIVÁ FOTKA, ktorá sa šíri po sieti. Mladé dievča vraj vystúpilo z islamu a takto dopadlo. Lenže…

  0
  Mladý muž s jasným posolstvom (Autor: Radka Turoňová)

  Mary Brandonovú na karnevale v britskom Notting Hille postretlo sexuálne obťažovanie. „Nejaký muž ma v dave chytil za zadok. Povedala som mu, nech ma nechá, ale urobil to znova. Postrčila som ho a on mi dal potom úder päsťou,“ opísala Mary incident pre server Independent. Po údere päsťou skončila v nemocnici a pobudla tam niekoľko hodín. Pred rokom a pol sa správa objavila napríklad na americkom The Huffington Post.

  Mladá žena svoju fotku po útoku zverejnila na sociálnej sieti a varovala všetky ženy, aby na seba dávali pozor. Zároveň skritizovala mužov. Dala jasne najavo, že považuje za neprijateľný stav, v ktorom by sa žena musela báť ísť sama von a baviť sa. To bolo v auguste 2014.

  Lenže fotka umiestnená na internete začala žiť vlastným životom. Približne o rok a pol neskôr sa rovnaká fotka objavila na sociálnej sieti Twitter, ale s úplne iným popisom. Údajne má ísť o ženu, ktorá sa rozhodla vystúpiť z islamu. A zle pochodila. Kauzu rozvíril najstarší izraelský denník Haaretz, ktorý na fotografiu upozornil.

  Tak sa pozrite, ako to vyzerá s utečencami a čo robia vo Veľkej Británii, Nemecku alebo Švédsku… Týmito slovami sa dá stručne charakterizovať snímka do krvi zmlátenej slečny, ktorej meno nebolo v aktuálnej diskusii odhalené. Príbeh však dokresľuje dlhý zástup komentárov. Od tých hebrejských, až po anglické.

  „Vy sa čudujete? Islam žiadnu úctu k žene nepozná! Neexistuje. Ako sa vôbec môžete domnievať, že tu bude vyváženosť, rovnoprávnosť,“ rozhorčila sa Emma K. na uvedenom Twitteri. Nebola sama. „Vyzerá to, že nejde o fotomontáž, ale o skutočný obrázok našich nových spoluobčanov, refugees,“ dodal ďalší. Zvyšní návštevníci Twittera šíria obrázok takzvaným retweetom, čiže odoslaním medzi svoje vlastné zdroje.

  Téme týkajúcej sa utečencov v Európe sa PL venujú dlhodobo. Články na túto tému si môžete prečítať TU.

  pic

  - Reklama -