Moskva sa do bojov v Sýrii vložila naplno. Rusi nasadili dokonca aj svoje najmodernejšie prieskumné lietadlo

  0
  Ilustračné foto: Moskva, Rusko (Autor: SITA)

  Stroj pristál na sýrskej základni Lázikíja pred niekoľkými dňami, tvrdia americkí činitelia. Tento krok prichádza v čase, keď Moskva zosilňuje svoje letecké útoky na severozápade Sýrie, kde podľa odhadov Washingtonu zhadzuje 100 bômb denne, pričom ju Západ obviňuje i z náletov na civilistov.

  O pláne nasadiť toto lietadlo v Sýrii ako prvá referovala zmienená webová stránka, ktorá mapuje aktivity vojnových lietadiel v celosvetovej škále. Lietadlo je podľa predmetnej webstránky schopné svojimi špičkovými radarmi a senzormi vystopovať ukryté alebo kamuflážou maskované ciele. 

  Americkí predstavitelia odmietli špecifikovať technologické detaily lietadla, zdôraznili však, že jeho vybavenie je vysoko sofistikované. TU-214R dokáže monitorovať elektronické signály a komunikáciu nepriateľských síl, a to aj vrátane pohybu amerických lietadiel operujúcich v Sýrii. 

  The Aviationist popísal tento stroj ako “pokročilé špionážne lietadlo” s “radarovým systémom a elektrooptickými senzormi použiteľnými za každého počasia na vyhotovenie záberov rozľahlých častí zemského povrchu”. Podľa webstránky bolo toto lietadlo predtým spozorované aj na Kryme. 

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu