Starostka lákala ľudí na koncert Desmodu. Ten je ale predvolebným mítingom Smeru. Porušila zákon, ale problém v tom nevidí

  0
  Nové logo strany Smer-SD (Autor: ReproFoto: Facebook)

  Na webovej stránke obce Košická Polianka zverejnila starostka Marta Petrilová (Smer-SD) oznam, ktorý vzbudzoval dojem, že ide o koncert kapely Desmod, ale až po kliknutí na odkaz sa ukázalo, že ide v skutočnosti o pozvánku na stretnutie s premiérom Robertom Ficom a stranou Smer, kde je Desmod len jednou z vystupujúcich kapiel. O tomto prípade píše denník Pluska. Po zverejnení informácie odkaz zo stránky obce odstránili.

  Osobné pozvanie

  Ľudí z Košickej Polianky pozvala na koncert, ktorý je 28. februára v Košiciach, starostka obce osobne. „Záujemcovia, prihláste sa osobne alebo telefonicky do 20. 2. na obecnom úrade. Z našej obce je zabezpečená doprava do Košíc a späť,“ napísala starostka Petrilová na k pozvaniu. Pripojila aj svoj podpis a okrúhlu pečiatku obce, ktorá sa pritom používa na osvedčenie dôležitých oprávnení alebo verohodnoti písomností vydaných pri výkone štátnej správy.

  Zneužitie právomoci, či služba občanom

  Podľa Zuzany Wienk z Aliacie Fair-play môže byť takéto konanie starotky vnímané ako zneužitie právomoci. „V čase volebnej kampane je zákonom zakázané, aby sa v prospech politických strán angažovala obec. Ak ako predstaviteľka obce využila obecnú stránku na propagáciu kandidujúcej strany a zneužila aj úradnú pečiatku, porušila tým zákonný zákaz,“ uviedla Wienk pre denník Pluska.

  Starostka však pochybenie nevidí. „Beriem to ako službu občanom za to, že ma vo voľbách podporili. Neurobila som nič zlé, len som chcela občanom uľahčiť dopravu do Košíc, keďže nie každý je mobilný,“ uviedla starostka Petrilová s tým, že s tvrdením o zneužití obecnej stránky na podporu „svojej“ strany nesúhlasí.

  Pozvánka na predvolebný míting Smeru
  Pozvánka na predvolebný míting Smeru (zdroj: kosickapolianka.sk)

  Celý článok si môžete prečítať TU

  - Reklama -