Informáciu priniesla tlačová agentúra DPA.
Jordánsky monarcha ho označil za svetovú vojnu so všetkými prostriedkami a s ohľadom na džihádistov z Islamského štátu poznamenal, že “všetky naše národy ohrozuje ideológia násilia a pohŕdania ľudským životom”. V boji proti terorizmu by sa malo preto spolupracovať v zmysle skutočnej globálnej aliancie, dodal.
Najvyšší predstaviteľ Afganistanu poukázal na fakt, že bojovať by sa nemalo iba proti Islamskému štátu, keďže porazenou nie je ešte ani al-Káida.
Iracký premiér vyhlásil, že rok 2016 by mal byť posledným, v ktorom Islamský štát môže ešte jestvovať na území jeho krajiny. Zároveň upozornil, že nejde o islamskú, ale medzinárodnú teroristickú organizáciu.



