Počúva Tublatanku a zbožňuje mäsové guličky. Najľavicový ľavičiar Blaha sa predvádza a k tomu ešte aj…

  0
  Ľuboš Blaha, poslanec NR SR (SMER-SD) (Autor: SITA)

  „Ľudia mi niekedy vyčítajú, že stále píšem len o politike, socializme, Rusku, Kube, migrácii a že by som mal občas napísať aj niečo o sebe, niečo odľahčenejšie, čo sa netýka politiky ani filozofie. Takže po poriadku,“ napísal na úvod Blaha a potom urobil duševný „striptíz“ na sociálnej sieti.

  Rusi vedú

  Smerácky poslanec prezradil, že jeho obľúbená farba je červená a z jedla má najradšej mäsové guľky. Zaujímavejšie sa vyjadril k téme hudby, ktorú rozobral naozaj podrobne. Podľa svojich slov jeho obľúbeným žánrom je metal, kapelou slovenská Tublatanka a skladateľom Piotr Iľjič Čajkovskij. Blaha má dokonca aj obľúbenú symfóniu, ktorou je Symfónia tisícov od Mahlera. Má dokonca aj obľúbenú hymnu, vraj z čisto hudobného hľadiska, je to, samozrejme, ruská hymna.

  Blaha je aj milovník umenia, ktorý obľubuje gotiku a v maľbe u neho víťazí obraz Sloboda vedie ľud od Eugena Delacroixa. Zo slovenských spisovateľov mu imponuje Vladimír Mináč, vo svetovej literatúre uňho vedie opäť Rus Fiodor Michajlovič  Dostojevskij. V tomto zozname sa ocitol aj obľúbený ekonóm. Hádam netreba  hádať, kto obsadil prvú priečku. Blaha je totiž obdivovateľom Marxa a často o ňom píše aj na sociálnej sieti. Je teda aj jeho obľúbeným ekonómom.

  Z hľadiska kinematografie je klasik, ktorý uprednostňuje tvorbu našich susedov Čechov a preto víťazí filmová séria Básnici. Obľúbeným hercom je však severoírsky umelec Liam Neeson.

  A čo tak najobľúbenejšie mesto? Samozrejme, aj v tomto prípade si Blahovo srdce získalo Rusko a preto je to mesto Petrohrad. Poslanec má aj obľúbené heslo, ktorým je Viva la revolución a z flóry obľubuje tulipán.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu