Swingers sex kluby vo Francúzsku sa musia mať na pozore. Hrozia im útoky islamistov. Polícia niekoľkých zatkla

  0
  V Paríži zomrelo pri teroristických útokoch viac ako 129 ľudí. Celé mesto trúchli (Autor: Jan Rychetský)

  Jedna žena a 5 mužov sú podozriví z toho, že chceli bojovať po boku teroristov, a niekoľkí mali údajne plánovať útoky vo Francúzsku. Údajne mali byť namierené proti klubom, v ktorých sa stretávajú ľudia na erotické swingers párty (spoločné sexuálne radovánky viacerých párov, ktoré si vzájomne vymieňajú partnerov). Zadržaní muži majú podľa polície od 22 do 37 rokov. Ich 20-ročná spolupracovníčka údajne kúpila lístky na autobus do Istanbulu, kam sa mali dostať cez Bulharsko.

  Šesťčlennú skupinu sa podarilo chytiť aj vďaka komunikácii, ktorú vyšetrovatelia odhalili na počítačoch a mobilných telefónoch podozrivých. Niekoľko z nich sa už v minulosti dostalo do hľadáčika polície pre ich sympatie k radikálnemu islamu, ale nikto z nich nebol v minulosti zatknutý. Vyšetrovanie sa údajne začalo v decembri minulého roka.

  Správny tip

  Vyšetrovatelia uviedli, že sa na šesticu zamerali, keď dostali tip na ľudí, ktorí pravdepodobne plánujú „násilné akcie“ vo francúzskych swingers kluboch, ktoré boli ich prioritným cieľom. Podľa prokurátora Francoisa Molinsa žije v krajine galského kohúta najmenej 1 800 Francúzov, ktorí sympatizujú s džihádistickými hnutiami a chcú sa k nim pridať alebo to aspoň plánujú.  

  Celý článok si môžete v angličtine prečítať TU.

  - Reklama -