sobota, 15 mája, 2021
8.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Írsku sa nepáči prípadný odchod Británie z Únie. Môžeme stratiť viac než...

Írsku sa nepáči prípadný odchod Británie z Únie. Môžeme stratiť viac než ostatné členské krajiny, myslí si írsky premiér

Írsko môže stratiť viac než ostatné členské krajiny EÚ, ak bude jeho väčší sused a kľúčový obchodný partner hlasovať v referende za odchod z Únie. Referendum sa má konať do konca roku 2017 a írska vláda je hlasným odporcom odchodu Británie z EÚ, tzv. Brexitu, informovala agentúra Reuters. 

Severné Írsko je súčasťou Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. Jediná suchozemská hranica Británie s EÚ leží medzi Severným Írskom a Írskou republikou. Írski zástancovia členstva Británie v EÚ varovali, že odchod by mohol poškodiť obchodovanie Severného Írska a vyvolať tak politické napätie, ak by došlo k sprísneniu hraničných kontrol. 

Írsky premiér Kenny, ktorý sa v pondelok v Londýne stretol s britským premiérom Davidom Cameronom, uviedol, že referendum je pre Írsko kľúčovou záležitosťou. Vyjadril však presvedčenie, že všetky požiadavky Británie na zreformovanie jej vzťahov s Úniou budú splnené. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,162 Úmrtí 12,168 Uzdravení 370,043 Infikovaných 4,951 Last updated: 15. mája 2021 - 04:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -