streda, 16 júna, 2021
19.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Na začiatku bolo údajné znásilnenie dievčaťa dvoma cudzincami v Nemecku. Teraz padlo...

Na začiatku bolo údajné znásilnenie dievčaťa dvoma cudzincami v Nemecku. Teraz padlo trestné oznámenie, ale za niečo úplne iné

Podľa servera nemecký právnik Martin Luithle podal na berlínskej prokuratúre trestné oznámenie na spravodajcu ruskej štátnej televízie Pervyj kanal v Nemecku. A to za šírenie dezinformácií a nenávisti.

Ruský novinár Ivan Blagij pre ruskú televíziu referoval o prípade údajného znásilnenia trinásťročného dievčaťa pochádzajúceho z ruskej rodiny a žijúceho v Nemecku.

Celý text si môžete prečítať TU


Rodičia dievčaťa sa na políciu pôvodne obrátili s tým, že ich dcéra neprišla domov. O deň neskôr sa však vrátila. Podľa berlínskej polície sa podozrenie zo znásilnenia nepotvrdilo. Podľa stanice Deutsche Welle vyšetrovanie ukazuje, že opísaný zločin „nezodpovedá realite“. Avšak detaily s ohľadom na vek dievčaťa polícia odmietla komentovať.

Boli traja, vyzerali ako z Blízkeho východu a nevedeli skoro vôbec po nemecky

Ivan Blagij svoju správu odvysielal 16. januára, oprel ju predovšetkým o výpoveď Mariny, údajne tety dievčaťa: „Boli traja, nevedeli skoro vôbec po nemecky a vyzerali ako z Blízkeho východu. Odviezli ju niekam za mesto,“ opisovala na kameru.

Právnik Martin Luithle je presvedčený, že ide o typickú ukážku ruskej propagandy a o podnecovanie k nenávisti. Podľa spomínaného servera ide pravdepodobne o prvý prípad, keď by mohla byť ruská propaganda a dezinformačná kampaň predmetom vyšetrovania, prípadne aj súdneho pojednávania.

autor: vam

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,087 +49 Dnes Úmrtí 12,446 +5 Dnes Uzdravení 377,425 Infikovaných 1,216 Last updated: 16. júna 2021 - 00:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -