Radikálni islamisti chcú ovládnuť Rím. Tvrdí to nemecký poslanec

  0
  Mešita v tureckom Mersine (Autor: SITA)

  Radikálni islamisti sa vraj už neboja otvorenú bojovú výzvu šíriť aj na internete. Dokonca si vytvorili aj internetovú stránku: IS-Rím (Islamský štát Rím). Na stránke sa píše, že „máme historickú úlohu – my dobyjeme Rím! Nemecká jazyková oblasť nám slúži ako oblasť, kam sa stiahneme“. Informáciu priniesol portál Katholische Nachrichten.

  Rím ako islamská teokracia

  Na menovanej stránke sú vraj aj kontaktné údaje sídla v Berlíne s nemeckým číslom mobilu. Ako kontaktná osoba je uvedený pán C. M. Cieľ IS pre Rím je opísaný takto: „Po intenzívnej duchovnej práci sme si predsavzali štát Vatikán rozpustiť a namiesto neho, výlučne pokojnými prostriedkami, preformovať súčasné hlavné mesto Talianska na islamskú teokraciu. Nemecká oblasť nám pritom poslúži ako miesto na stiahnutie, pričom Južné Tirolsko zohrá kľúčovú úlohu. Naši veriaci sú vyzvaní nasadiť všetky legitímne prostriedky, aby sa v súlade s medzinárodným právom presadil tento cieľ. Predbežne máme záujem výslovne o diplomatické riešenie. V rámci dosiahnutia cieľa hľadáme strategických partnerov v hospodárstve a politike – pozitívne signály očakávame predovšetkým od monarchií v Zálive a od zbrojárskeho priemyslu. Radi vás poinformujeme v osobnom rozhovore o našich strategických cieľoch a aktivitách. Pôsobíme naďalej výlučne v rámci súčasného oficiálneho zákonodarstva – no toto vzhľadom na naše spisy zjavenia de facto spochybňujeme.“

  „Ak budeme v Nemecku radikálne islamistické nálady naďalej mlčky znášať, budeme v budúcnosti pod tlakom náboženského terorizmu trpieť. Preto potrebujeme naliehavo zákaz pôsobenia salafizmu,“ vyjadril sa poslanec Ismail Tipi.

  - Reklama -