Problémom slovenského zdravotníctva zubná kefka? Mám pocit, že žijeme v rovníkovej Afrike, rozčúlil sa Hlina

  0
  Alojz Hlina. (Autor: SITA)

  „Niekedy som na pochybách, či žijem niekde v rovníkovej Afrike alebo v krajine, ktorá je členom EÚ,“ okomentoval nápad Hlina. Podľa neho sú v slovenských nemocniciach oveľa dôležitejšie veci, ktoré nefungujú, a oveľa rozsiahlejšie problémy, ktoré trápia pacientov.

  Toaletný papier sa nezmestil

  „Balíček prvej potreby poistenec dostane priamo v nemocnici. Obsahom balíčka sú základné hygienické potreby, ako zubná kefka, zubná pasta, sprchový gél a šampón v jednom, mydlo, hygienické vreckovky, vlhčené utierky, uterák, jednorazové chrániče sluchu, ďalej príbor, časopis Partnerstvo, ktorý vydáva VšZP, a informačný leták. Cieľom tohto projektu je poskytnúť konkrétnu pomoc konkrétnemu poistencovi,“ opísala svoj balíček VšZP. Zatiaľ sa projekt „testuje“ vo FNsP Nové Zámky a v Nemocnici svätého Michala v Bratislave. Ak sa osvedčí, aplikuje sa aj do ostatných nemocníc. V balíčku však chýba napríklad toaletný papier. Riaditeľ poisťovne Miroslav Vaďura pre TV Markíza povedal, že sa tam nezmestil.

  Poslanec Hlina si však nemyslí, že zubné kefky sú to, čo pacientov trápi. „Tento balíčekmá možno zmysel pre našich rómskych spoluobčanov. Alebo si niekto myslel, že poslúži tým, ktorí neplánovali ísť do nemocnice a ocitli sa tam napríklad po búračke? Takýto pacient má však častokrát iné problémy, ako si umývať zuby štátnouzubnou kefkou,“ neodpustil si štipľavú poznámku.

  Poslanecký búrlivák celý nápad označil za sprostosť, ktorá vyšla z prostredia ľudí, ktorí ovládli naše zdravotníctvo. Riaditeľ poisťovne Vaďura je, mimochodom, nominant vládneho Smeru, ktorého premiér Robert Fico aplikuje na Slovensku podľa Hlinu „balíčkovú ekonómiu“. Z balíčka štátnej poisťovne tak tiež nie je nadšený.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu