pondelok, 20 septembra, 2021
11.3 C
Bratislava
ÚvodArénaViac pozornosti by si na pôde EP zaslúžili rómske deti, myslí si...

Viac pozornosti by si na pôde EP zaslúžili rómske deti, myslí si Žitňanská

„Osobitne to podľa mňa platí pre ľudí so zdravotným postihnutím, sociálne vylúčené komunity, rómske deti a ich vzdelávanie,“ uviedla Žitňanská. Európsky parlament sa témou ľudských práv, hlavne v súvislosti s právami žien, zaoberá veľmi často a pomerne intenzívne, konštatovala v rozhovore pre agentúru SITA europoslankyňa. „Veľmi rada podporím návrhy, ktoré sa venujú oblastiam, kde sú ženy silne znevýhodnené – zaujímam sa o práva žien, na ktorých je páchané násilie, podpore podnikania žien, boju proti mrzačeniu ženských pohlavných orgánov, obchodu so ženami,“ priblížila.

Ako však upozornila, právomoci Európskeho parlamentu nie sú nekonečné. „Preto mám často problém podporiť návrhy, ktoré moc EP presahujú. Ide napríklad o niektoré návrhy poslancov na konkrétne zásahy do učebných osnov,“ povedala s tým, že si je vedomá, že pohnútky nemusia byť zlé, no snaží sa udržať prácu výboru pre práva žien v medziach mandátu, ktorý parlament má. „Myslím si, že pri rôznorodosti, aká v Európe existuje, by sa takéto návrhy mali diskutovať v členských štátoch,“ objasnila Žitňanská.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 20. septembra 2021 - 08:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -