piatok, 2 decembra, 2022
0.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPápež František na polnočnej omši skritizoval konzumný spôsob života

Pápež František na polnočnej omši skritizoval konzumný spôsob života

,,V spoločnosti tak často opojenej konzumným spôsobom života, hedonizmom, bohatstvom, márnotratnosťou a narcizmom nás Ježiš vyzýva, aby sme sa správali striedmo. Inými slovami, aby bolo naše konanie zrozumiteľné, vyvážené a dôsledné; aby sme boli schopní rozpoznať, čo je podstatné,” uviedol pápež v kázni.
František skritizoval ,,svet, ktorý je pričasto nemilosrdný voči hriešnikovi, ale zhovievavý  k samotnému hriechu”, ako aj  ,,kultúru ľahostajnosti, ktorá sa nezriedka mení v bezcitnosť”. Podľa pápeža by  ,,náš životný štýl mal byť namiesto toho naplnený zbožnosťou, empatiou a milosrdenstvom”.

Hlava katolíckej cirkvi vstúpila do baziliky približne o 21.30 h SEČ, držiac v ruke pápežskú ferulu – striebornú tyč s krížom. Za pápežom nasledoval sprievod kardinálov a iných popredných prelátov. Sviatočná vianočná bohoslužba, jedna z najveľkolepejších v katolíckej liturgii, trvala zhruba dve hodiny.

Oslavy narodenia Ježiša Krista budú pokračovať aj dnes tradičným pápežským požehnaním Urbi et Orbi (Mestu a svetu), ktoré František prednesie z ústredného balkóna vatikánskej baziliky. Podujatie v priamom prenose z Námestia sv. Petra sprostredkujú televízne stanice do celého sveta.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -