Atentátnik v Afganistane zabíjal Američanov. Čítajte, aký trik použil

  0
  Afganistan, Kábul (Autor: SITA)

  Hovorca militantného hnutia Taliban Zabiulláh Mudžáhid na Twitteri napísal, že sa hlásia k zodpovednosti za útok. Dodal, že zabitých bolo 19 amerických vojakov a množstvo ďalších utrpelo zranenia. Sídlo NATO v hlavnom meste Kábul potvrdilo, že v blízkosti leteckej základni Bagrám došlo k útoku improvizovaným výbušným zariadením umiestneným na vozidle, a uviedlo, že prebieha vyšetrovanie. Policajný šéf provincie Parván informoval, že pri útoku utrpeli zranenia traja afganskí policajti. 

  Bagrám sa nachádza približne 40 kilometrov severne od Kábulu a je jednou z hlavných základní, na ktorých je rozmiestnených celkovo 9800 amerických vojakov, čo ešte zostali v Afganistane po vlaňajšom ukončení bojových operácií medzinárodných síl.

  K dnešnému útoku došlo len niečo vyše týždňa po samovražedných útokoch na leteckú základňu v Kandaháre na juhu Afganistanu a na penzión španielskeho veľvyslanectva v Kábule. Tieto atentáty len dokazujú, že Taliban je schopný útočiť na dôležité ciele napojené na afganskú vládu, ktorú podporujú Spojené štáty. Povstalci Talibanu dnes po niekoľkodňových bojoch obsadili okres Sangín, ktorý je strategicky významnou časťou juhoafganskej provincie Helmand. 

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu