Nacistická orlica sa uhniezdila v newyorskom metre. Reklamná kampaň televízneho seriálu šokovala Američanov

  0
  Reklamná kampaň na seriál Muž z vysokého zámku vyvolala pobúrenie. (Autor: twitter Fox News)

  Seriál Muž z vysokého zámku je seriálovou adaptáciou uznávaného kultového sci-fi románu od renomovaného autora vedeckej fantastiky Philipa K. Dicka.
  Pobúrenie vyvolala kontroverzná reklamná kampaň, ktorá v sebe zahŕňala skĺbenie dvoch symbolík, nacistickej a americkej.

  Seriál hovorí príbeh alternatívneho vývoja reality, keď nacisti vyhrajú druhú svetovú vojnu a spolu s Japoncami si rozdelia svet, vrátane so Spojenými štátmi.

  Zvláštna kampaň „naštvala“ šíky Američanov, ktorí sa v blízkosti takto pozmenených amerických symbolov (americká vlajka s nemeckou orlicou) necítili dvakrát príjemne. Reklamné pútače sa objavili aj na sedačkách newyorského metra.

  Kampaň Amazonu na kritikou oceňovaný seriál vyvolala pohoršenie aj u starostu New Yorku Billa de Blasia, ktorý ju berie ako urážlivú.

  Spoločnosť produkujúca televízny počin najskôr o stiahnutí reklamných pútačov nechcela ani počuť, no keď sa do incidentu zapojil aj guvernér štátu New York, musela poľaviť a vyhovieť.

  Napriek tomu, že sa Amazon musel reklamných polepov zbaviť, nesúhlasí s tým, že by sa dopustil niečoho zlého či protiamerického, podľa neho je Muž z vysokého zámku ceneným dielom o posolstve solidarity a celosvetového humanizmu. O zvláštnej kampani informoval portál spravodajskej televízie CNN.

  - Reklama -