Nech Chovan zmizne z kandidátky SNS, žiada Hlina. Inak sa pozrie na zúbky aj ostatným „persónam“ v SNS

  0
  Alojz Hlina (Autor: SITA)

  Známy poslanecký búrlivák Alojz Hlina spomína na časy, keď národniarom šéfoval ešte Ján Slota. Teraz má však pripravenú výzvu, ktorou oslovuje súčasného predsedu SNS Andreja Danka.

  Späť do staničnej krčmy

  „Keď som pred pár rokmi zobral z priečelia budovy SNS vlajku, robil som to so zámerom pomôcť ukončiť znevažovanie historickej tradície pôvodnej SNS ľuďmi, ako je Ján Slota,“ spomína Hlina, ktorý dodal, že ukoristenie tejto vlajky bolo zároveň začiatkom cesty, na konci ktorej bolo vrátenie Slotu tam, kam podľa poslanca patrí, teda do staničnej krčmy.

  Poslanec spomína na akciu spred niekoľkých rokov, keď sa mu podarilo, hoci len na chvíľu ukoristiť slovenskú vlajku zo sídla národniarov. Hoci vtedy zakročila hneď polícia, Hlina sa vyjadril, že bol relatívne spokojný, išlo podľa neho o symbolické gesto, keď navyše vyhrali, keďže si ju národniari vtedy nedokázali ustrážiť.
  Teraz sa Hlina obáva toho, že stranu pod vedením Danka bude dehonestovať práve Chovan.

  Najbezočivejší podvod v histórii

  Bývalý minister pôdohospodárstva Vladimír Chovan, ktorý je aj podľa neho zodpovedný za podvod so štátnymi pozemkami, čím je zámena Pečianskeho lesa. Zámenu tohto pozemku za pozemky v Šiatorskej Bukovinke totiž odobrilo ministerstvo pôdohospodárstva vedené vtedajším ministrom Chovanom. Získalo ich občianske združenie Človek a strom. Hlina tento prevod nazýva jedným z najväčších a najbezočivejších podvodov so štátnymi pozemkami v celej histórii Slovenska.

  „Ak tvrdíte, že ste vlastenci, tak ako potom môže za SNS kandidovať niekto, kto nesie zodpovednosť za takéto narábanie s pôdou nášho štátu?“ pýta sa Danka Hlina. Odkazuje mu, že hoci sa doteraz sústredil  hlavne na  činnosť strany Smer, ak bude Chovan kandidovať v blížiacich sa parlamentných voľbách, bude znovu upozorňovať na to, aké „persóny“ za SNS kandidujú. Preto Danka žiada, aby Chovana z kandidatúry stiahol.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu