Ženy sa boja. Moslimovia, utečenci, radšej z tej krajiny odídeme…

  0
  Ilustračné foto: Moslimovia v Británii (Autor: ReproFoto: youtube)

  Pani Mirka pracuje v Rakúsku už niekoľko rokov, no rozmýšľa, či tam vôbec ešte zotrvá. Všadeprítomný strach z moslimskej komunity je vraj už v mnohých ľuďoch zakorenený tak hlboko, že sa ho len ťažko podarí zmierniť alebo utlmiť.

  Čo si s tým počneme?

  „Mám strach, sami sa pozrite, ako to tu  vyzerá,“ uviedla Mirka, ktorá poslala aj fotografiu z detskej herne. „Samozrejme, že som si priamo nefotila moslimov, ale prostredie, aby aj čitatelia videli, ako sa to tu kompletne mení a že to ide do krajných medzí,“ doplnila. Ako je z fotografie zrejmé, jedného muža sprevádzajú štyri ženy a dieťa. Nikto z Rakúšanov sa vraj do spoločnej herne neodvážil.

  Takto to vyzerá v rakúskej herni podľa pani Mirky. Foto: archív PL.cz

  Takto to vyzerá v rakúskej herni podľa pani Mirky. Foto: archív PL.cz

  Príbeh úplne korešponduje aj s ďalšími podobnými. „Otváram o siedmej, to už tam čakali rodiny, nahrnuli sa dovnútra a neodchádzali ani v noci. Niekedy máme nonstop, niekedy nie. Teraz už nemám ani hodinu, zavrel som. Viete si hádam predstaviť, že vám v obchode bude sedieť päťdesiat ľudí? Čo si s tým počnete, čo s nimi chcete robiť?“ povedal Parlamentným Listom v októbri Jorg , ktorý v Nemecku dlhé roky prevádzkoval bistro.

  Ten strach si neviete predstaviť

  „Do Rakúska som odišla v januári a čas pobytu mohol byť pokojne aj na dva roky. Moja alma mater by určite nesúhlasila, a preto ju ani nechcem menovať. Zato by som chcela povedať, že bežní Rakúšania sa naozaj desia prílevu utečencov. To už vlastne ani nie je prílev, ako skôr vlna cunami. Je to rovnaké v Maďarsku, Slovinsku, lenže napríklad Rakúsko a Bavorsko sú iné v tom, že ide o cieľovú destináciu. Ide o miesta, kde si  tí utečenci zakladajú rodiny. Neraz sa mi stalo, že za mnou šli a hovorili na mňa ich rečou. Ten strach si neviete predstaviť, akoby si zo mňa robili srandu. Ale ide stále o srandu, keď vás niekto takto sleduje a ide za vami? Ale kto sa tým bude zaoberať? Nikto. Takže sme prestali chodiť večer von, aby sa nám niečo nestalo. Zároveň som si kúpila slzný sprej,“ priblížila nedávno študentka Katarína, ktorá sa zo strachu rozhodla opustiť štúdium na škole v Rakúsku.


   

  - Reklama -