streda, 12 mája, 2021
14.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Objavili sme peklo na zemi. Tie stony a prosby sme museli...

Objavili sme peklo na zemi. Tie stony a prosby sme museli ignorovať, hovorí kapitán elitného komanda o Bataclane

Oddiel kapitána Jeremyho zasiahol po vyvraždení desiatok ľudí, ktorí prišli do Bataclanu na koncert skupiny Eagles of  Death Metal. Portál čas.sk cituje niekoľko viet, ktoré Jeremy povedal v rozhovore pre televíziu NBC. Kapitán však nechcel v rozhovore ukázať svoju tvár ani zverejniť priezvisko.

Báli sa vyjsť z úkrytov

„Objavili sme peklo na zemi. Žiadny zvuk, nikto nekričal, nikto sa nehýbal, pretože sa obávali teroristov. Museli sme ignorovať prosby a stony umierajúcich a zranených. Prvoradé bolo nájsť teroristov,“ opisuje kapitán hrozivé momenty, keď museli ísť emócie bokom, hoci na zemi našli mŕtve telá v kaluži krvi alebo tých, ktorí sa museli tváriť, že sú mŕtvi, aby, paradoxne, prežili.

Komando najprv zabilo jedného atentátnika a ďalší dvaja boli na poschodí za dverami. Čakala však na nich neľahká úloha, lebo jeden z nich spustil paľbu po tom, čo sa komando dostalo cez dvere. Okrem toho boli medzi teroristami rukojemníci, asi dvadsať. „Jeden sa odpálil a druhý sa o to pokúšal, ale zastrelili sme ho. V tom momente sme museli evakuovať rukojemníkov, niektorí boli takí vystrašení, že sa báli vyjsť z úkrytov,“ dodal Jeremy.
 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 09:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -