Dráma v Sarajeve. Dvaja mŕtvi vojaci a útok na autobus. V hlavnej úlohe zrejme opäť Islamský štát

  0
  Útoky v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny, v Sarajeve (Autor: SITA)

  Podľa všetkého stojí za krvavou drámou atentátnik v službách Islamského štátu, informuje BBC. Terčom sa tentoraz stalo hlavné mesto Bosny a Hercegoviny. Útočník najprv vyčíňal v stávkovej kancelárii, kde zabil dvoch vojakov, a neskôr zaútočil na mestský autobus. Zranení boli traja ľudia. Incident sa stal v stredu večer.

  Vraj kričal Alah Akbar

  Šialenec po „akcii“ utiekol a odpálil sa vo svojom dome, keď polícia obkľúčila danú oblasť. Premiér Denis Zvizdic zatiaľ však nepotvrdil, že by skutočne išlo o džihádistu. Muž sa mal volať Enes Omeragič. Iní predstavitelia však pre miestne médiá uviedli, že útočník bol napojený na radikálne islamistické hnutie.

  Útočník strieľal aj na autobus, kde boli zranení vodič a ďalší dvaja ľudia. Foto: Twitter

  Útočník strieľal aj na autobus, kde boli zranení vodič a ďalší dvaja ľudia. Foto: Twitter

  Útočník údajne kričal po vykonaní hrozného činu Alah Akbar, heslo typické pre islamských radikálov. Podľa policajného hovorcu Irfana Nefiča strieľal muž z automatickej zbrane, informuje portál rt.com. Šéf polície Dragan Lukač ale vyzýva, aby sa počkalo na oficiálne závery vyšetrovania. Vojakov identifikovali ako Armina Salkič a Nedeljka Radiča, ktorí boli údajne aj dobrými priateľmi.
   

  - Reklama -