piatok, 17 septembra, 2021
17.6 C
Bratislava
ÚvodArénaNa Slovensku zatkli podozrivých teroristov. Jeden sa ukrýval v rómskej osade na...

Na Slovensku zatkli podozrivých teroristov. Jeden sa ukrýval v rómskej osade na Spiši

Server Topky.sk vyšiel ako prvý von so správou, že polícia vykonala v súvislosti s parížskymi útokmi viacero razií. Zatknutí majú byť traja teroristi. Jeden z nich bol na našom území dlhšie a opakovane si predlžoval pobyt, ďalší dvaja mali Slovenskom prechádzať. Vo všetkých prípadoch má ísť o cudzincov.

Minister vnútra dnes na tlačovej konferencii poskytol bližšie informácie.

Ako informoval, za ostatné dni polícia zadržala približne dvadsať osôb, šestnásť z nich už bolo vyhostených z územia Slovenska. 

Ako ďalej uviedol minister: “Jeden z podozrivých bol zaistený dnes ráno v Smižanoch na Spiši. Ukrýval sa tu v miestnej rómskej osade.”

Druhý podozrivý pochádza zo Saudskej Arábie.

Ďalší dvaja mali pri sebe falošné doklady a veľký obnos peňazí. K nám prišli z Francúzska.

Utekajú cez Slovensko?

Po rokovaní Bezpečnostnej rady priznal minister Kaliňák zadržanie podozrivých osôb. Zadržaní však nemajú mať súvis s parížskymi útokmi. Vraj boli u mužov zaistené veci, ktoré mali ohroziť bezpečnosť Slovenska. Viac detailov však oznámi minister na dnešnej tlačovej besede.

Po sérii teroristických útokov v Paríži sa vraj  radikáli z Francúzska a Veľkej Británie snažia čo najrýchlejšie dostať z Európy. Jednou z krajín, cez ktorú utekajú, môže byť aj Slovensko. V susednom Maďarsku boli napríklad zadržaní aj dvaja Briti, ktorí kedysi podporovali terorizmus. Chceli sa dostať do Rumunska.

Raziu proti teroristom a ich komplicom uskutočnili včera v skorých ranných hodinách aj Francúzi v štvrti Saint Denis. Situácia bola mimoriadne vyhrotená, štvrť bola uzavretá a platil zákaz vychádzania aj približovania sa k oknám. Výsledkom boli dvaja mŕtvi a osem zadržaných. Medzi mŕtvymi môže byť aj mozog celej akcie Abdelhamid Abaaoud. 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 401,250 +902 Dnes Úmrtí 12,569 +3 Dnes Uzdravení 382,966 Infikovaných 5,715 Last updated: 17. septembra 2021 - 20:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -