piatok, 22 januára, 2021
5.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Po košickej klike je tu aj bratislavská. Parazituje na IT aj na...

Po košickej klike je tu aj bratislavská. Parazituje na IT aj na dopravných projektoch, rozhorčil sa Hlina

Poslanecký búrlivák po tom, čo sa v parlamente ocitol na čítaní materiál o jednotnom systéme v cestnej doprave, vyhlásil, že minister dopravy Ján Počiatek vyhlásil vojnu Googlu. Tento vyhľadávač môže byť podľa neho IT systémom, ktorý má vraj uľahčiť vyhľadávanie STK či autoškôl, vážne ohrozený.

Milióny alebo sud piva?

Najnovšie si tak poslanec vymyslel server s príznačným názvom poogle.sk, čo je vraj „vyhľadávač Smeru a jeho názov je inšpirovaný Jánom Počiatkom“. Naň by mal každý môcť pridávať svoje skúsenosti s IT biznisom. „Počiatkovci sa rozhodli konkurovať Googlu. Na to, čo Google poskytuje zadarmo, Počiatkovci vytiahnú od štátu desiatky miliónov eur,“ kritizuje Hlina.

Tento register má totiž stáť niekoľko miliónov eur. Podľa Hlinu je však realita na Slovensku taká, že do IT biznisov tečú zbytočne milióny eur, lebo nakoniec ide aj tak o tunely. Za to taký študent by vraj vedel urobiť IT riešenie aj za sud piva, čo nedávno Hlina vyhlásil aj v parlamente. A pre počiatkovcov si vymyslel aj nové pomenovanie. Po inšpiráciu pritom nešiel ďaleko. Hoci „košická klika“ je pojem, ktorý sa týka vplyvných Košičanov v oblasti zdravotníctva, počiatkovcov nazval „bratislavskou klikou“, ktorá parazituje na IT aj na dopravných projektoch.

Ako tvrdí Hlina, doménu poogle.sk sa rozhodli vytvoriť len nedávno, preto sa na ňu ešte nemusíte dostať. Nepodarilo sa to ani nám. Podľa Hlinu však na nej stále pracujú.

Googla „žúrka“, ktorá sa mala konať na Námestí slobody v Bratislave, pred ministerstom dopravy, sa zatiaľ neuskutočnila. Prerušili ju udalosti súvisiace s protestom proti „košickej klike“ v metropole východu a odvolávaním ministra zdravotníctva Viliama Čisláka. Účelom Google „žúrky“ je upozorniť práve na podľa Hlinu nezmyselný jednotný informačný systém v cestnej doprave, vďaka čomu má byť Google vyhľadávač nepotrebný.
 


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 231,242 +2,464 Dnes Úmrtí 3,801 +64 Dnes Uzdravení 181,129 Infikovaných 46,312 Last updated: 22. januára 2021 - 02:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky