nedeľa, 24 januára, 2021
2.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Nie marketing, ale skutoční lídri sú to, čo potrebujeme. Akí sú tí,...

Nie marketing, ale skutoční lídri sú to, čo potrebujeme. Akí sú tí, ktorých nám treba? Zamýšľal sa poslanec

Iba marketing nestačí, treba nám lídrov. Myslí si to podpredseda Siete Beblavý, ktorý si akútnu potrebu poriadneho lídra uvedomil práve počas prejavu šéfa parlamentu, ktorý označil za banálny.

Chytení  v službe ducha

„Slovensko potrebuje lídrov, ktorí majú odvahu urobiť to, čo krajina potrebuje. Krajina potrebuje lídrov, ktorých nevybrali focus groupy, lebo sú sympatickí tej a tej voličskej skupine, ale ktorí sa vybrali sami tým, že obetovali roky službe verejnému záujmu, a to bez ohľadu na to, či to práve bolo výhodné,“ zamýšľa sa Beblavý, ktorý väčšinou upozorňuje na kauzy v zdravotníctve. Tentoraz ho však práve slávnostné zasadnutie NR SR inšpirovalo k úvahe o líderstve.

Podľa neho by mal správny líder poriadne makať, a nielen robiť, čo sa mu zachce. Mal by vedieť načúvať, premýšľať a ísť za tým najdôležitejším. Otázne podľa neho je, čo by si pri dnešnom stave o našich lídroch myslel samotný Štúr. Vystihnúť by to mohol tento jeho výrok, ktorý poslanec vypichol: „My chytili sme sa do služby ducha, a preto musíme prejsť cestu života tŕnistú.“

Naši zákonodarcovia sa stretli na Myjave, aby si pripomenuli okrúhle, 200. výročie narodenia významnej osobnosti slovenských dejín Ľudovíta Štúra. Pri tejto príležitosti mal prejav predseda parlamentu Peter Pellegrini. Vyjadril sa, že budú robiť všetko pre to, aby nové generácie pamätali na tradície, kultúru a historické osobnosti. Zároveň dodal, že naše dejiny nemajú inú osobnosť, ktorá by ovplyvnila osud národa takým spôsobom ako práve Ľudovít Štúr. Pellegrini zároveň vyhlásil, že to, o čom štúrovci snívali, sa naplnilo ešte v 20. storočí. Podľa neho, ak by nám mal dnes Štúr niečo povedať, bola by to výzva, aby sme sa nespoliehali na iných, ale hlavne sami na seba a zdokonaľovali sa.


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 234,571 +1,544 Dnes Úmrtí 3,965 +71 Dnes Uzdravení 186,683 Infikovaných 43,923 Last updated: 24. januára 2021 - 01:11 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky