utorok, 19 januára, 2021
1.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Teším sa s ňou, aj keď ma kritizuje. Kto roznežnil bieloruského...

Teším sa s ňou, aj keď ma kritizuje. Kto roznežnil bieloruského autokrata

Alexijevičová, ktorá žije v bieloruskej metropole Minsk, získala cenu vo štvrtok za vyobrazenie drsného života v Sovietskom zväze. Autorka sa vo svojich dielach nevyhla ani kritike na adresu autoritárskej vlády Lukašenka, ktorý je pri moci od roku 1994.
Lukašenko sa takto zmierlivo vyjadril iba dva dni pred prezidentskými voľbami v Bielorusku, v ktorých sa uchádza už o piate zvolenie do funkcie. “Teším sa s ňou, pretože je občiankou Bieloruska,” vyhlásil počas prehliadky jadrovej elektrárne prezident, ktorého slová citovala štátna bieloruská agentúra Belta.
“Pre človeka je dobré, keď zaujme stanovisko. Možno, že je to v opozícii. To je jej spôsob, jej štýl. Nič proti nej nemám,” dodal prezident.
Medzi prvými verejnými vyhláseniami Alexijevičovej po získaní Nobelovej ceny za literatúru bolo, že sa nebude obťažovať prísť v nedeľu voliť, “pretože vieme, kto vyhrá”.
Lukašenko, ktorý sám seba v rozhovore poskytnutom agentúre Reuters pred troma rokmi označil za “posledného a jediného diktátora v Európe”, udržiava prísnu kontrolu nad tamojšími médiami. Ani jeden z trojice kandidátov, ktorí sa mu postavia v nedeľňajších prezidentských voľbách, nepredstavuje preňho podľa analytikov vážnu výzvu.


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 224,385 Úmrtí 3,526 Uzdravení 171,092 Infikovaných 49,767 Last updated: 19. januára 2021 - 08:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky