Prešovských agresorov riešil súd, ale čo s neprisbôsobivými Malačanmi? Oskar Dobrovodský sa opäť rozhorčil a pridal aj pikantnosti

  0
  Oskar Dobrovodský. (Autor: SITA)

  O tom, ako sa vyvinul útok v Prešove, keď traja mladíci zmlátili 40-ročného muža, a to priamo v MHD pred zrakmi verejnosti, informovalo aj na svojom Facebooku Spravodajstvo RTVS. Súd ich uznal za vinných z výtržníctva, nebezpečného vyhrážania a ublíženia na zdraví.

  Môžu sa odvolať

  Povinné práce či podmienka – aj to sú verdikty, ktoré musia mladí agresori za svoje „frajerstvo“ prijať. Okrem toho sa musia poškodenému aj písomne ospravedlniť. Proti trestnému rozkazu sa však môžu odvolať. Len pripomeňme, že agresívni mladíci zaútočili na muža v autobuse MHD. Potom ho strhli na zastávku, kde v bitke pokračovali. Z incidentu vzniklo aj video, či si vyslúžilo poriadnu dávku kritiky, ale aj diskusiu, či má zmysel voči takýmto agresorom vôbec zasahovať.

  Ožratý ako dobytok

  Do toho všetkého sa na sociálnej sieti ozval Oskar Dobrovodský, ktorý má s inými agresormi tiež svoje skúsenosti. Teraz mu prišlo ľúto, že prešovskí mladíci dostali aspoň podmienky, zatiaľ čo v Malackách sa nič nedeje. Poukazuje hlavne na vyhrážanie sa a fyzické ničenie majetku, ktoré ostalo takmer nepovšimnuté. „V štáte Malacky okresná sudkyňa rozhodla, že vyhrážanie zavraždením ako „Vy ku*vy biele, aj tak vas všetkých vyzabíjam“, rozbitie vchodovej brány na rodinnom dome či poškodenie dverí zaparkovaného auta nie je žiadny trestný čin, ale len priestupok,“ ponosoval sa na sociálnej sieti Dobrovodský. Dodal, že odôvodnením je fakt, že mladý agresor má len 17 rokov a bol „ožratý ako dobytok“. Oskar Dobrovoský však nechápe, veď alkohol sa môže piť až od dovŕšenia osemnástich rokov.

  Pomer so sudkyňou?

  Ďalej poslanec BSK dodal, že mladík vraj svoj čin oľutoval, jednoducho len nenávidí bielu rasu. Nezabudol však pridať poriadnu pikantnosť. „Neskôr som sa dozvedel, že dotyčný asociál vo večerných hodinách chodí navštevovať domov túto samosudkyňu. A ráno vychádza z jej bytu,“ naznačil na prvý pohľad neuveriteľnú situáciu Malačan.

  Príbeh Oskara Dobrovodského je slovenskej verejnosti už notoricky známy. Všetko sa začalo, keď sa k nemu do susedstva prisťahovala rómska rodina, ktorá mu robila zo života peklo. Neporiadok a nadávky boli na dennom poriadku. Napriek tomu, že sa Dobrovodský dožadoval pomoci aj na najvyšších miestach, pomocnú ruku mu poskytol až Ján Čarnogurský. Neskôr sa rozhdol „zabrdnúť“ aj do komunálnej politiky, keď sa stal poslancom Bratislavského samosprávneho kraja.
   

  - Reklama -