pondelok, 18 januára, 2021
-3.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Stanislav Martinčko: Teta Anka, vzor pre našich zbedačených dôchodcov!!

Stanislav Martinčko: Teta Anka, vzor pre našich zbedačených dôchodcov!!

Život našich dôchodcov neplynie idylický a je viac o trápení, ako o dôstojne starobe. Trápia ich nízke dôchodky, vysoké životné náklady, ktoré im z biedneho dôchodku berú značnú časť a na život im ostáva pár EUR, s ktorými musia gazdovať tak, aby nepomreli od hladu.  O nejakých výletoch, či dovolenke, ktoré sú vlastné nemeckým, rakúskym dôchodcom môžu len snívať.   

Tisíce našich zdravotných sestier sa na západ od našich hraníc starajú a opatrujú dôchodcov, kým našich nemá, kto doma poprevracať a tak mnohí ležia v ukrutných bolestiach, ktoré im spôsobujú preležaniny. Ale nie všetci naši dôchodcovia žijú zbedačený život. Medzi takých dôchodcov, ktorí netrú biedu,  patrí aj teta Anka, bývajúca neďaleko Košíc, ktorá nečakala zo založenými rukami niekde v kúte a vyzerala, kedy jej poštár donesie biedny dôchodok, ale smelo vyskočila na koňa a vôbec jej nevadilo, že je biely a na ňom sa vydala v ústrety osudu zarobiť si na dôstojný život dôchodkyne. Kým mnohí naši dôchodcovia nariekajú, že si nemôžu dovoliť kúpiť drahé lieky, teta Anka sa rozhodla, že problém s liekmi si vyrieši tak, že si zadováži celú lekáreň a keď bude potrebné tak si kúpi ďalšie lekárne a prezieravo si okrem lekárni kúpila aj niekoľko prístrojov, s ktorými môže rýchlo odhaliť rôzne zdravotné neduhy.  Aktivity tety Anky boli určite známe aj za prvej Ficovej vlády, lebo keď nastúpila jeho druhá vláda, mohol premiér smelo povedať, že na Slovensku bude len jedna zdravotná poisťovňa.  Vtedy len zasvätení tušili, že čiperná teta sa môže stať majiteľkou zdravotnej poisťovne s názvom – Košická zdravotná poisťovňa – a kto vie, či jej ambíciou nebolo vytrieť kocúra ujovi Paľovi a ovládnuť biznis v našom zdravotníctve. To, čo doteraz preniklo na verejnosť sa dá s určitosťou povedať, že teta Anka svojimi podnikateľskými úspechmi, svojou prezieravosťou, citom pre biznis, právom patrí na nomináciu podnikateľky  nie len roka, ale desaťročia! V tejto súvislosti by na tetu Anku nemal zabúdať ani vládny protokol, keď pripravuje zoznam podnikateľov na zahraničné cesty premiéra.

Teta Anka a jej vedomosti zo zdravotníctva, by mal premiér prezentovať všade, kde len príde a chváliť sa, že malou hrivnou aj naši dôchodcovia prispievajú k najvyššiemu hospodárskemu rastu Slovenska v Európe.

Stanislav Martinčko (O2H)
Článok publikujeme so súhlasom autora, pôvodný text nájdete na martincko.blog.sme.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 224,385 +1,060 Dnes Úmrtí 3,526 +52 Dnes Uzdravení 171,092 Infikovaných 49,767 Last updated: 18. januára 2021 - 14:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky