CT-čková riaditeľka Domčeková končí. Z fleku si neodnáša len trestné stíhanie, ale ešte k tomu aj bonus

  0
  Mária Domčeková, kontroverzná exriaditeľka nemocnice v Piešťanoch, za ktorej riadenia vznikla kauza predraženého cétečka (Autor: SITA)

  Tlak verejnosti i zamestnancov dozorná rada nemocnice v Piešťanoch nezvládla a riaditeľka nemocnice Mária Domčeková dnes o svoje teplé miestečko prišla. Patrí totiž do skupinky, ktorú polícia spolu s ďalšími siedmimi kolegami obvinila zo zvlášť závažného trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v štádiu pokusu. V prípade, že ju súd uzná za vinnú, tak si aj s kumpánmi môže odsedieť až pätnásť rokov v chládku. Spolu s ňou je obvinení aj Michal Straka alias raper Ego, Marek Brezinčan, Lukáš Kmeťo, Drahoslava Kupcová, Anton Pobjecký, Jozef Gajdarík.

  Pani riaditeľka však neodíde naprázno. Dostane aj odstupné vo výške dvoch mesačných platov.

  Známa kauza piešťanského CT stála už predtým stoličku ministerku zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú, ako aj vtedajšiu šéfku dozornej rady nemocnice a podpredsedníčku Národnej rady Renátu Zmajkovičovú. Tá však ostala radovou smeráckov poslankyňou a bráni sa, že o probléme nevedela. Pre kauzu musel odstúpiť aj predseda parlamentu Pavol Paška, ktorý v minulosti stál za firmou Medical Group, ktorá predražený prístroj mala dodať.

  Podľa informácií portálu Sme.sk sa novým riaditeľom stal doterajší námestník pre chirurgické odbory Štefan Koňa.

  Vyšetrovateľ NAKA Prezídia PZ po zadovážení dôkazov 10. februára tohto roku začal trestné stíhanie pre prečin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v štádiu pokusu. Na základe výsledkov dokazovania po začatí trestného stíhania vyšetrovateľ PZ dňa 10. septembra vzniesol obvinenie voči ôsmim osobám pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v štádiu pokusu. V tejto chvíli bližšie informácie nebudeme špecifikovať, aby sa neohrozil priebeh vyšetrovania,“ vyjadrila sa hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

  - Reklama -