utorok, 28 septembra, 2021
15.9 C
Bratislava
ÚvodArénaPribližne 50-tisíc ľudí je na Národnom pochode za život

Približne 50-tisíc ľudí je na Národnom pochode za život

 ” Sme radi, že život vzbudzuje záujem ľudí z celého Slovenska, mladých i starých. Bratislavským pochodom sa opakujú Košice”, dodal.

V dave je mnoho rodín s deťmi, kňazi, rehoľníci, ale aj viacero politikov z rôznych politických strán. Viaceré početné skupiny ľudí stále na námestie prichádzajú. Na záchytnom parkovisku pri Inchebe v Petržalke je zaparkovaných približne 200 autobusov s účastníkmi pochodu. Trasa pochodu vedie ulicami centra Bratislavy – z Námestia SNP cez ulice Gorkého, Jesenského, Mostovú, Rázusovo nábrežie, Staromestskú, Suché Mýto, Hurbanovo námestie späť na Námestie SNP.

Pochod je spojený s viacerými dopravnými obmedzeniami, prevažne v mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Na jeho trase je vylúčená alebo obmedzená individuálna i mestská hromadná doprava. Organizátori pripomínajú všetkým, ktorí chcú prísť na Národný pochod za život, aby sa ho zúčastnili pokojným spôsobom, rešpektovali pokyny organizátorov a polície a vyvarovali sa akýchkoľvek násilných či nenávistných prejavov. Na bezpečnosť dohliadajú tak organizátori, ako aj príslušníci mestskej a štátnej polície. Pokojný priebeh pochodu zatiaľ nenarušili žiadne incidenty.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 28. septembra 2021 - 05:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -