pondelok, 18 januára, 2021
-3.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Stanislav Martinčko: Chcel R. Fico ujsť do prezidentského paláca pred zodpovednosťou?

Stanislav Martinčko: Chcel R. Fico ujsť do prezidentského paláca pred zodpovednosťou?

Vyjadrenie prezidenta na migračnú krízu okomentoval premiér „ Keď nemáte za nič zodpovednosť, tak môžete mať všelijaké vyhlásenia!“ Teda až tento týždeň sme sa dozvedeli, že heslo z bilbordov – Pripravený pre Slovensko -,  ktorými pred minuloročnými prezidentskými voľbami zaplavili Slovensko sa nezakladali na pravde, ale bol to iba jeden z manévrov, ako sa skryť pred zodpovednosťou v prezidentskom paláci.  Už vtedy kandidátovi muselo byť jasné, že funkcia prezidenta nemá nič spoločné so zodpovednosťou.  Ako v mnohých iných prípadoch, aj v tomto sa R. Fico mýli, lebo nie len prezident, ale každý z nás má za niečo zodpovednosť, len veľkosť zodpovednosti nie je u každého rovnaká. Téma utečencov je taká vážna, že apel prichádza aj z Vatikánu a pápež František vyzýva farnosti a to aj slovenské, aby prijali, čo i len jednu rodinu pod svoju strechu. Naše farnosti na túto výzvu pápeža Františka reagujú vlažne, aj keď vieme, že niektoré fary svojou veľkosťou a pompéznosťou by veľmi ľahko mohli napĺňať želanie pápeža. Zrejme ich touto výzvou veľmi nepotešil, lebo sa už niektorí ozvali a namiesto otvorenia kresťanskej náruče mali skôr výhovorky a nechuť meniť kvôli utečencom zaužívaný spôsob života a potom to tak vyzerá, že aj kresťanskú lásku k núdznym pred nami len hrajú. Ale aby sme všetkým farnostiam nekrivdili, tak určite sa na Slovensku nájdu farnosti, ktoré núdznym budú chcieť pomôcť. Zľahčovanie tejto situácie utečencov R. Ficom, že obkľúčime 1500 utečencov a dovezieme ich na Slovensko je nenáležité, lebo ak vláda sa stavia na zadné ku utečeneckým kvótam, tak prečo nechce rešpektovať vôľu vlastných občanov, ako napríklad v Gabčíkove.  Takýto tvrdohlavý postoj ku kvótam sa môže páčiť občanom, ale nemusí sa páčiť ostatným európskym krajinám, ktoré môže bývalé socialistické štáty dostať na slepú koľaj, čo potom?   Utečenecká kríza začína Európe prerastať cez hlavu a je to vina všetkých politických elít, ktorí tomu nevenovali dostatočnú pozornosť a teraz, keď vlna je obrovská, tak nevedia kam s konopí. Vláda nás straší s tým, že medzi utečencami môžu byť teroristi, tak je potom povinnosť vlády, polície urobiť také opatrenia, aby títo ľudia sa na Slovensko nedostali a urobiť všetko preto, aby sme sa  cítili bezpečne.

Naši ľudia sú zvyknutí brať vyhlásenia vládnych predstaviteľov vážne, preto by bolo dobré si  svoje slová viac vážiť a odpustiť si nazývať niekoho idiotom, lebo sa potom nemôžu čudovať, že idioti sa im môžu vrátiť, tak ako včera v súvislosti s prepravou plynu cez naše územie.  

Stanislav Martinčko
Článok publikujeme so súhlasom autora, pôvodný text nájdete na martincko.blog.sme.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 224,385 +1,060 Dnes Úmrtí 3,526 +52 Dnes Uzdravení 171,092 Infikovaných 49,767 Last updated: 18. januára 2021 - 13:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky