utorok, 7 decembra, 2021
-0.3 C
Bratislava
ÚvodArénaDáme im potraviny, hygienické prostriedky, deky, pršiplášte, spacie vaky, stany. Pomoc pre...

Dáme im potraviny, hygienické prostriedky, deky, pršiplášte, spacie vaky, stany. Pomoc pre utečencov naberá na intenzite, najnovšie sa pridala aj…

. Ako uviedla A tajomníčka pre mediálnu komunikáciu na generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku Edita Škodová, s cieľom poskytnúť núdznym pomoc a podporu vyhlási ECAV na Slovensku v spolupráci s Evanjelickou diakoniou ECAV na Slovensku mimoriadnu oferu, ktorá bude použitá na pomoc utečencom a azylantom. „V bratskej láske sme ochotní pomáhať pri riešení situácie v utečeneckých táboroch. Prostredníctvom Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku sme už v tomto týždni pomohli niekoľkým stovkám utečencov v táboroch na hraniciach Maďarska so Srbskom, kde pripravujeme aj poskytnutie ďalšej humanitárnej pomoci, ako sú potraviny, hygienické prostriedky, deky, pršiplášte, spacie vaky, stany,“ povedala.

Situáciou sa v piatok zaoberalo Predsedníctvo ECAV a Zbor biskupov ECAV na Slovensku, ktorí sa stretli so zástupcami Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku, Slovenskej evanjelickej jednoty, Spoločenstva evanjelickej mládeže a ďalších inštitúcií, aby prerokovali možnosti ECAV na Slovensku v oblasti riešenia problematiky migrantov, ktorí prichádzajú do Európy z vojnových oblastí Sýrie a z ďalších krajín.

„Predsedníctvo ECAV na Slovensku vyzýva predstaviteľov Slovenskej republiky, aby na medzinárodných fórach aktívne presadzovali okamžité a účinné riešenie situácie v Sýrii a ďalších krajinách, ktorá vedie k humanitárnej kríze, kruto postihujúcej obyvateľstvo týchto krajín, čo ich núti opúšťať svoje domovy a hľadať útočisko v zahraničí,“ informovala Škodová s tým, že problematikou sa bude na svojom najbližšom zasadnutí zaoberať aj Generálne presbyterstvo ECAV na Slovensku.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 732,495 +3,020 Dnes Úmrtí 14,900 +74 Dnes Uzdravení 599,858 Infikovaných 117,737 Last updated: 7. decembra 2021 - 02:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img