pondelok, 6 júla, 2020
28.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Koncert za ľudskosť sa skončil. Návštevnosť bola vyššia než na protiislamskom pochode

Koncert za ľudskosť sa skončil. Návštevnosť bola vyššia než na protiislamskom pochode

Koniec prenosu.

19:10 – V závere zaznel list sýrskej študentky, ktorá odkázala Slovákom, aby si vážili mier, v ktorom žijeme.

19:05 – Koncert sa pomali končí. Na záver hrá ľudová hudba.

18:50 – Mir Obai je lekár z Afganistanu. “Som emigrant a nehanbím sa za to, lebo za to nemôžem. Ale bojím sa nálad, ktoré sú na Slovensku,” povedal a dodal, že nesúhlasí s tým, že emigranti zneužívajú systém.

18:33 – Objavujú sa aj ďalší politici. Jozef Kollár a Daniel Krajcer zo strany Skok, aj Eva Babitzová zo Šance.

18:30 – Mali by sme hodnotiť človeka podľa emočnej situácie. Dá sa to nacvičiť, položme si ruku na srdce,” povedal psychológ Bucík.

18:25 – Herec Juraj Kemka zakričal z pódia do davu: “Nesmieme sa v žiadnom prípade báť rachotu ťažkých topánok ani vymletých hláv. Nebudeme sa báť!”

18:10 – Vystupujú Živé kvety.

17:56 – “Bratislava bola vždy kozmopolitným mestom, kde žili všetky národnosti spolu. Keďže dnes sa koná v 65 mestách Európy pochod skôr nenávistný, proti islamu a cudzím elementom, tak sme si povedali, že nemôžeme nechať verejný priestor obsadzovať ľuďmi, ktorí sú málo alebo úplne netolerantní. Je to ideálna príležitosť ukázať, že pokojným spôsobom sa dá žiť s každým, ak sa ten človek správa tak ako my všetci,” povedal riaditeľ Nadácie otvorenej spoločnosti, spoluautor Výzvy na ľudskosť a spoluorganizátor koncertu Ján Orlovský.

17:55 – Bagin číta list od Dalajlámu.

List od Dalajlámu pre Slovákov

17:50 – Vystupuje Korben Dallas

17:39 – Počet účastníkov by mohol presiahnuť tisícku.

17:37 – “Dúfam, že viete, čo máte robiť,” odkázal zúčastneným rabín.

17:33 – Evanjelická farárka: “Keby sme Bohu rozumeli, neodmietali by sme utečencov. Sprevádza ju katolícky ňaz a rabín.

17:25 – Vystupuje skupina Billy Barman.

17:10 – Za organizáciu Magma hovorí Jana Benediková. Opisuje situáciu na Srbských hraniciach.

17:05 – Zástupca Katolíckej charity žiada o pomoc dobrovoľníkov. Hovorí ako pomáhajú utečencom sa integrovať.

17:00 – Na pódiu je Zuzana Steblová z Ligy pre ľudské práva a Braňo Tichý z organizácie Človek v ohrození. Ďakujú za zbierku.

16:55 – Na námestí vystúpil aj spisovateľ Michal Hvorecký. “Máme právo označovať sa ako ľudia? To bude pre nás výzva. Naša krajina je vydrancovaná mafiou. Čakajú nás ťažké časy, ale máme nádej,” povedal a k utečencom dodal: “Zaslúžia si dôstojné podmienky. Nenechajme sa znechutiť hnusom z internetu. Slovensko nemá problém s migrantami, ale s emigrantami. Odchádzajú z našej krajiny najlepší ľudia.”

16:43 – Medzi účastníkmi sú aj politici Ján Budaj (Zmena z dola), Béla Bugár a Lucia Žitňanská z Mostu-Híd a Martin Poliačik z SaS.

16:40 – Na námestí je niekoľko stoviek ľudí.

16:33 – Primátor Nesrovnal v rozhovore pre PL povedal, že konfliktov s extrémistami sa nebojí, pretože verí polícii. “Odsudzujem akékoľvek prejavy násilia,” dodal.

16:30 – Vystupuje skupina Bez ladu a skladu.

Michal Kaščák so skupinou Bez ladu a skladu

16:20 – Po Hoda Jahanpour vystúpila Verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová. “Som rada, že som sa ocitla v slušnej spoločnosti, a že aj v ťažkých časoch platí zákon človečiny,” povedala.

16:10 – Začal sa koncert dcéry utečenkyne. Hoda Johanpour začala Bachom.

16:05 – Akciu moderuje herec Ludwig Bagin. Jeden z prvých rečníkov bol primátor mesta Bratislava Ivo Nesrovnal Ten vyhlásil, že: “Bratislava je multikultúrnym mestom a tento koncert je signálom pre tých, ktorí to potrebujú, že sme tu pre nich.”  Výzva má smerovať ako za hranice, tak aj dovnútra smerom k Slovákom.
“V Bratislave platia slovenské, bratislavské a európske hodnoty,” dodal.

16:00 – Na námestí sa stretlo zatiaľ len niekoľko desiatok ľudí.

Dnes o 16.h vystúpia na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave umelci, ktorých spája ľudskosť. „Dajme aj my vedieť, že ľudí dobrej vôle je veľa. Nech je nás vidieť: ukážme, že sme otvorení, vyzdobme celé mesto srdciami. Urobme 12. septembra z Bratislavy priateľské mesto, v ktorom sa každý cíti dobre,“ píšu organizátori udalosti na Facebooku. Do tejto chvíle potvrdilo svoju účasť na akcii takmer 3 000 ľudí.

Okrem osobností podujatie podporujú aj mnohé bratislavské prevádzky; každý účastník ako spomienku dostane odznak s naším logom, za ktorý ho v nich čaká občerstvenie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Prípad Rybaniča sa vracia na Krajský súd v Bratislave

Kauza bývalého zamestnanca banky a bývalého poslaneckého asistenta Filipa Rybaniča, právoplatne odsúdeného na trojročný podmienečný trest, sa opätovne vracia na Krajský súd...

Koronavírus rozšíril niekto zámerne, myslí si vyše polovica Maďarov

Vyše polovica Maďarov sa domnieva, že nový druh koronavírusu rozšíril niekto vo svete zámerne. Vyplýva to z prieskumu inštitútu Publicus Intézet, ktorého...

Remišová: Za 100 dní sa nedá napraviť všetko, veľké problémy sme predpokladali

Nový vládny kabinet Igora Matoviča (OĽaNO) nemal k dispozícii 100 dní relatívneho pokoja, od prvého dňa musel bojovať hneď na dvoch frontoch. Vládna...

Polícia poukázala na nebezpečný hoax. Zdieľal ho Slovák na Facebooku

Slovenský používateľ Facebooku zdieľal príspevok zložený z dvoch záberov, podľa ktorého bola scéna z pohrebu obetí ochorenia COVID-19 montážou a vznikla vo...

Na Slovensku v nedeľu pribudol jeden prípad ochorenia COVID-19

V nedeľu (5. 7.) na Slovensku pribudol jeden prípad nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1765 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19,...

Budaj: Došlo na moje varovné slová. Trpezlivosť Európskej komisie pretiekla

Slovensko sa bude snažiť predísť pokute, ktorá mu hrozí pre žalobu Európskej komisie (EK) za ohrozenie hlucháňa hôrneho. Pre TASR to uviedol...

Odišla legenda. Zomrel skladateľ Ennio Morricone

Vo veku 91 rokov zomrel v Ríme taliansky hudobný skladateľ Ennio Morricone. Informovala o tom v pondelok agentúra APA s odvolaním sa...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,765 +1 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 271 Last updated: 6. júla 2020 - 13:07 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky