Orbán na stretnutí konštatoval, že v Maďarsku žije niekoľko stotisíc Rómov. „Musíme s tým žiť. My však voči nikomu nestaviame požiadavku, smerom na Západ už vôbec nie, aby tiež spolunažívali s početnou rómskou menšinou.“
Orbánove vyjadrenia vyvolali medzi rómskymi organizáciami v Maďarsku vlnu pobúrenia.
Pôvodný článok nájdete TU
- Reklama -



