piatok, 24 septembra, 2021
17.8 C
Bratislava
ÚvodArénaUSA dali Grékom jasný odkaz - zastavte prelety Rusov. Takú reakciu však...

USA dali Grékom jasný odkaz – zastavte prelety Rusov. Takú reakciu však nečakali

Grécko dnes potvrdilo, že takáto požiadavka zo strany USA skutočne prišla. Podľa ruských médií ju však Grécko zamietlo z dôvodu obáv zo zhoršenia vzťahov s Ruskom. 

Dlhodobí spojenci

Rusko je dlhodobým spojencom režimu Bašára al-Asada, ktorého od začiatku konfliktu vytrvalo podporuje. Sýria v súčasnosti hostí jedinú ruskú námornú základňu, ktorá sa nachádza na území mimo bývalého Sovietskeho zväzu. 

Lavrov: Predčasné o tom hovoriť

Americký minister zahraničných vecí John Kerry svojho ruského kolegu Sergeja Lavrova upozornil, že ak sú správy o zvyšujúcom sa vojenskom angažovaní Ruska pravdivé, môže to viesť k eskalácii vojny a ku konfrontácii s Američanmi vedenou koalíciou, ktorá vedie bombardovaciu kampaň proti Islamskému štátu. Podľa Lavrova je však o ruských vojenských operáciách predčasné hovoriť.
 

Asadovi sa nedarí

Asadov režim, ktorý bojuje proti Islamskému štátu, ako aj proti Američanmi podporovanej opozícii, stratil tento rok značnú časť teritória. Zvyšujúca sa vojenská prítomnosť Ruska by preto mohla byť reakciou na oslabujúcu sa pozíciu blízkovýchodného spojenca Moskvy.

 

Pôvodný článok v angličtine nájdete TU

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 406,760 +829 Dnes Úmrtí 12,594 +2 Dnes Uzdravení 385,167 Infikovaných 8,999 Last updated: 24. septembra 2021 - 11:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -