nedeľa, 11 apríla, 2021
11.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Kauza Harabin vrcholí, presne o týždeň sa o všetkom rozhodne. Pozrite si,...

Kauza Harabin vrcholí, presne o týždeň sa o všetkom rozhodne. Pozrite si, ako vidí nadchádzajúcu bitku hlavný Harabinov kritik

„Bude sa rozhodovať o tom, ktorou cestou sa nielen trestnoprávne kolégium, ale aj Najvyšší súd SR vyberie – či sa pokúsime prinavrátiť tomuto súdu stratenú dôveru a rešpekt, alebo obrazne povedané, či všetci slušní ľudia nad nami definitívne zlomia palicu,“ zdôraznil Kliment.

Podľa Klimenta tragédia slovenskej justície v rokoch 2006-2014 totiž nespočívala v tom, že na jej čelo sa dostala osoba s absolútne deformovanou predstavou o spravodlivosti, ale skutočnosť, že ostatní sudcovia túto osobu postupne neizolovali a nevytesnili z justičného prostredia, ale tejto deformovanej predstave sa prispôsobili a začali ju uplatňovať. Ak by bol Harabin odvolaný z čela kolégia, Kliment na uvoľnenú funkciu kandidovať nechce a vzhľadom aj na zloženie kolégia určite ani nebude. „To by som musel robiť kompromisy so svojím svedomím, a tie ja robím len ojedinele a veľmi nerád,“ dodal.

Pozícia Štefana Harabina v slovenskom súdnictve postupne slabne. Minulý rok sa mu nepodarilo obhájiť post šéfa Najvyššieho súdu SR. Novou šéfkou súdu sa stala Daniela Švecová. Harabin však zostal na čele trestnoprávneho kolégia Najvyššieho súdu SR. Pre viaceré diskutované rozsudky predsedníčka Najvyššieho súdu Daniela Švecová rozsadila od začiatku septembra dovtedajší senát v zložení Štefan Harabin, Gabriela Šimonová a Viliam Dohňanský. Harabin skončil v senáte svojho kritika Klimenta. Jeho členovia avizovali, že nebudú akceptovať túto zmenu rozvrhu práce, lebo nebola s dotknutými sudcami prerokovaná zákonným spôsobom. „Sudca Harabin bude síce vedený v senáte 5T, ale na rozhodovacej činnosti senátu z vyššie uvedeného dôvodu sa nebude podieľať. Ďalším dôvodom pre takýto postup je „pretrvávajúca odborná a morálna disharmónia medzi pôvodnými členmi senátu 5T a sudcom Harabinom, ktorá bráni akejkoľvek pracovnej a medziľudskej komunikácii“. Na koniec septembra je zvolané ešte jedno kolégium, to by sa malo zaoberať zjednotením odlišných rozhodnutí v prípade policajnej inšpekcie a sudcu Milana Vargu na jednej strane bývalým Harabinovým senátom a na druhej strane senátom Juraja Klimenta. Harabin zvolanie tohto kolégia šéfkou Najvyššieho súdu spochybňuje.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,062 +589 Dnes Úmrtí 10,565 +78 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,197 Last updated: 11. apríla 2021 - 12:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -