Monika, povedz mi to do očí. Europoslankyňa hovorila o imigrantoch a ozval sa Ibrahim Maiga

  0
  Monika Flašíková Beňová, poslankyňa EP (SMER-SD) (Autor: SITA)

  Známy „slovenský Afričan“ vo svojom statuse ako odpoveď na Beňovej vyjadrenia uviedol, že pre to, aby pomohol niekomu v núzdi, sa nepotrebuje zviditeľňovať v médiách alebo na Facebooku.

  Vytvárajú biedu a potom chcú pomáhať

  „Ked som ja začal riesiť ľudí v núdzi pred 25 rokmi, neviem čomu ste sa venovali ty, Vanda a Petra,“ píše na margo toho, že europoslankyňa vyzdvihuje návštevu a medializovanú reportáž Wandy Hrycovej a Petry Polnišovej v rakúskom pobytovom tábore. Ako ďalej uvázda, keďže pochádza z istých pomerov, veľmi dobre vie, ako sa tí ľudia cítia. A pokračuje ďalej. Obviňuje Beňovú aj Európsky parlament, že na jednej strane vytvárajú biedu a na druhej sa potom tvária, že im na niekom záleží. Europoslankyňa podľa neho nevie, čo sú to bežné starosti.

  Obyčajná reklama

  Maiga upozorňuje, že utečenci musia ísť hlavne do Európy, lebo USA má pre nich dvere zatvorené. A Spojené štáty nazval hlavným predátorom. Podľa neho je návštevy dvoch mediálne známych dám a následné vyzdvihovanie na Facebooku obyčajný marketing. Aby sa však táto hrôza podľa neho skončila, je potrebné ísť priamo do krajích ako Sýria.

  Máš čo stratiť

  Maiga si zároveň myslí, že Európa to celé nezvládne a my sme už aj tak mŕtvi. Pre Flašíkovú-Beňovú má na záver ešte takýto odkaz: „Dobre viem, že nemôžeš povedať tú krutú pravdu ako ja, máš čo stratiť, ja nie. Afrika uz všetko stratila, aj svoju dôstojnosť.“
   

  Celý status Ibrahima Maigu nájdete TU

  - Reklama -