sobota, 26 novembra, 2022
9.5 C
Bratislava
ÚvodArénaPočiatek verzus Daňo. Kokaínová kauza na pokračovanie...Nabudúce možno príde aj Fico

Počiatek verzus Daňo. Kokaínová kauza na pokračovanie…Nabudúce možno príde aj Fico

Martin Daňo – občiansky aktivista a novinár bol obžalovaný Okresným súdom Bratislava III za ohováranie v kokaínovej kauze, keď sa zastal Richarda Sulíka a strany SaS a vyzval ministra Jána Počiatka na absolvovanie testu na užívanie drog. Dňa 18. augusta sa konalo druhé pojednávanie vo veci podania obžaloby ministra Počiatka na  Daňa za ohováranie.

„Martin Daňo je obžalovaný napriek tomu, že nikdy nepovedal, že minister drogy berie. Mal sa dopustiť trestného činu iba tým, že opakovane vyzýval ministra aby absolvoval transparentný test na užívanie drog. Obhajcom Martina Daňa sa stal predseda politickej strany NOVA a poslanec Národnej rady Daniel Lipšic. Všetci traja sa mali zísť na verejnom pojednávaní, ukazovala sa výborná zápletka, obsadenie, tak som si povedal, čo tam po Búrlivom víne, toto si predsa nemôžem nechať ujsť,“ píše vo svojom blogu v Denníku N Roman Noga.

Ako to celé začalo?

Píše sa rok 2010. V krajine vládne široká koalícia stredo-pravých strán na čele s premiérkou Ivetou Radičovou. Predseda Smeru a dnes šéf vlády vtedy obvinil stranu Sloboda a Solidarita (v tom čase jednu z koaličných strán), že poriada kokaínové večierky. Predseda SaS Richard Sulík sa následne dal otestovať na prítomnosť drog a hlavne kokaínu v organizme. Test bol negatívny a výsledok zverejnil. O takmer tri roky neskôr dostal Počiatek v jednom on-line rozhovore otázku, či v prípade, ak by mu bola daná verejná výzva, by bol schopný podrobiť sa testu na zistenie užívania omamných a psychotropných látok. Počiatek vtedy odpovedal, že kedykoľvek a bez zaváhania. Novinár Martin Daňo neváhal a vyzval ho na drogové testy. Skončilo sa to trestným oznámením – obeťou Počiatka sa stal, paradoxne, Daňo.

Nabudúce aj s premiérom?

„Daňo sa dostal pred súd a podľa toho, čo som videl, tipujem, že aj bude prvostupňovým súdom odsúdený. Nerobím si ilúzie. Pojednávanie pokračuje 8.12. 2015 o 13.00 hod. a opäť v malej pojednávacej miestnosti, hoci záujem verejnosti bude iste väčší. Sudkyňa predvolala ďalšiu hereckú hviezdu – vypovedať má prísť predseda vlády SR Robert Fico,“ prezradil svoje dojmy bloger.

Celý záznam z pojednávania si môžete pozrieť TU
 

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -