nedeľa, 17 januára, 2021
-3.4 C
Bratislava
Úvod Aréna No a čo teraz? Islamský štát má bunky v Európe, jeho stúpenci...

No a čo teraz? Islamský štát má bunky v Európe, jeho stúpenci sa infiltrujú medzi utečencov. Chce preniesť vojnu k nám

„Všetko nasvedčuje tomu, že IS systematicky, bez náhlenia a veľmi konšpiratívne rozmiestňuje arabských bojovníkov v Európe. Tí zakladajú osnovu svojej siete. Je isté, že chcú bojovať,“ cituje server nemecké noviny Die Welt.

Už v apríli Deso Dogo, niekdajší berlínsky raper, ktorý teraz bojuje za IS, pohrozil údermi „spáčov“. Tak sa nazývajú teroristi, ktorí pod konšpiratívnym krytím vedú úplne obyčajný život v zahraničí a čakajú len na pokyn k akcii. „Takéto bunky spáčov už v Európe pôsobia,“ pripúšťa Ioannis Michaletos z gréckeho Inštitútu pre bezpečnostné a obranné analýzy. „Je len otázkou času, kedy zaútočia“.

Islamisti už pôsobia aj v Grécku – kontrarozviedka tam chytila Sýrčana s pol miliónom eur určeného pre bunky, zhabala mu zbrane a muníciu.

Neoceniteľnú príležitosť získali džihádisti v nepoľavujúcom prúde utečencov do Európy, kam už preniklo vyše 200-tisíc utečencov zo Sýrie. „Islamisti sa medzi nich primiešali. Boli by blázni, keby si takúto šancu nechali pretiecť medzi prstami,“ nepochybuje Michaletos.

Britské bezpečnostné zložky odhadujú, že v Spojenom kráľovstve sa usadilo minimálne desať buniek spáčov z IS.

Celý text si môžete prečítať TU

autor: vam

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 222,752 Úmrtí 3,417 Uzdravení 166,555 Infikovaných 52,780 Last updated: 17. januára 2021 - 06:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky