No a čo teraz? Islamský štát má bunky v Európe, jeho stúpenci sa infiltrujú medzi utečencov. Chce preniesť vojnu k nám

  0
  Ilustračná fotografia - utečenci (Autor: repro youtube, mg)

  „Všetko nasvedčuje tomu, že IS systematicky, bez náhlenia a veľmi konšpiratívne rozmiestňuje arabských bojovníkov v Európe. Tí zakladajú osnovu svojej siete. Je isté, že chcú bojovať,“ cituje server nemecké noviny Die Welt.

  Už v apríli Deso Dogo, niekdajší berlínsky raper, ktorý teraz bojuje za IS, pohrozil údermi „spáčov“. Tak sa nazývajú teroristi, ktorí pod konšpiratívnym krytím vedú úplne obyčajný život v zahraničí a čakajú len na pokyn k akcii. „Takéto bunky spáčov už v Európe pôsobia,“ pripúšťa Ioannis Michaletos z gréckeho Inštitútu pre bezpečnostné a obranné analýzy. „Je len otázkou času, kedy zaútočia“.

  Islamisti už pôsobia aj v Grécku – kontrarozviedka tam chytila Sýrčana s pol miliónom eur určeného pre bunky, zhabala mu zbrane a muníciu.

  Neoceniteľnú príležitosť získali džihádisti v nepoľavujúcom prúde utečencov do Európy, kam už preniklo vyše 200-tisíc utečencov zo Sýrie. „Islamisti sa medzi nich primiešali. Boli by blázni, keby si takúto šancu nechali pretiecť medzi prstami,“ nepochybuje Michaletos.

  Britské bezpečnostné zložky odhadujú, že v Spojenom kráľovstve sa usadilo minimálne desať buniek spáčov z IS.

  Celý text si môžete prečítať TU

  autor: vam

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu