USA prehliadajú situáciu na Ukrajine a šíria svoju ideológiu, rozčuľuje sa Rusko

  0
  Ilustračné foto: Moskva, Rusko (Autor: SITA)

  „Ruské ministerstvo zahraničných vecí dnes kritizovalo každoročnú správu americkej diplomacie o stave ľudských práv vo svete, ako dokument ovplyvnený ideológiou a politikou a opomínajúci porušovanie ľudských práv na Ukrajine,“ píše server s odvolaním na ČTK. Ministerstvo zahraničných vecí USA vraj len každého poučuje o ľudských právach, ale svoje chyby nepripúšťa. Tak to aspoň vidí hovorca ruskej diplomacie Alexander Lukaševič.

  Navyše, správa údajne vzniká bez toho, aby sa k nej mohli vyjadriť aj štáty, ktoré so svojim hodnotením nesúhlasia. O tom, že pohľad americkej administratívy môže byť veľmi skreslený, svedčí vraj hodnotenie situácie na Ukrajine. Správa nezohľadňuje porušovanie ľudských práv, ktorého sa dopúšťajú ukrajinskí vojaci a „malé nacistické bojové oddiely“.

  A pohľad Američanov na situáciu v samotnej Ruskej federácii snáď ani nestojí za jediné slovíčko. Podľa Lukaševiča totiž nezohľadňuje ohromný pokrok, ktorý v oblasti ľudských práv najväčší štát na svete učinil. Celé prehlásenie nakoniec uzavrel tým, že by sa Američania mali radšej venovať domácim problémom.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu