štvrtok, 16 septembra, 2021
26.6 C
Bratislava
ÚvodArénaAktivista poukázal na protiústavnosť preferovania kresťanov. Slovensko si chce utečencov vyberať spomedzi...

Aktivista poukázal na protiústavnosť preferovania kresťanov. Slovensko si chce utečencov vyberať spomedzi sýrskych kresťanov

Aktivista poukazuje na článok 1 Ústavy SR, ktorý uvádza, že „Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo“. Taktiež poukazuje na časť ústavy nazvanú Základné práva a slobody. Tá uvádza, že „Základné práva sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým, bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať“.

Výber podľa náboženstva je hrubou nezákonnosťou vyraďujúcou Slovensko z civilizovanej spoločnosti

Podľa aktivistu je nepredstaviteľné, že predstavitelia vlády zodpovední za dodržiavanie ústavy a zákonov si dovolia takto pošliapať vlastnú ústavu a zákony. „Pristupovať k ľuďom v tiesni, v ohrození vlastných životov a osudov svojich rodín a selektovať ich podľa náboženskej príslušnosti je hrubou urážkou ľudskosti, a verím, že aj kresťanskej viery. Dúfam, že sa žiadna cirkev ani veriaci nezúčastnia na takomto zneužití náboženstva,“ povedal. Janošovský žiada generálnu prokuratúru, aby okamžite zabezpečila zrušenie akýchkoľvek opatrení štátnych inštitúcií vedúcich k náboženskej segregácii a porušovaniu občianskych a ľudských práv na Slovensku. „Viem, že na Slovensku sa toleruje porušovanie ústavy a zákonov, ale zavedenie selekcie podľa náboženstva je podľa mňa hrubou nezákonnosťou vyraďujúcou Slovensko z civilizovanej spoločnosti. Verím, že môj názor potvrdia všetci, ktorí disponujú primeraným intelektom a rešpektom k našej ústave a k ľudským právam,“ dodal Janošovský.

Postaráme sa o 100 Sýrčanov z kresťanských rodín

Na územie Slovenska vezmeme 100 ľudí a pôjde o kresťanské sýrske rodiny, ktoré si budeme vyberať v Taliansku a Grécku. Vyhlásil to v stredu po rokovaní vlády premiér Robert Fico. To je podľa Fica príspevok Slovenska do rozdelenia 40 000 migrantov, ku ktorému sa zaviazali lídri na summite v Bruseli koncom júna. Na pondelňajšom zasadnutí sa ministri vnútra dohodli na rozdelení 32 256 migrantov v priebehu nasledujúcich dvoch rokov. Minister vnútra Robert Kaliňák očakáva, že prvých 50 migrantov by Slovensko mohlo prijať v budúcom roku a druhých 50 migrantov v roku 2017. Podľa Kaliňáka bude musieť týchto 100 migrantov prejsť identifikáciou a bezpečnostnými previerkami. Zároveň by to mali byť migranti, ktorí sú schopní sa integrovať do slovenskej spoločnosti. K tomu im majú pomôcť kresťanské a charitatívne organizácie.


 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 15:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -