pondelok, 12 apríla, 2021
6.5 C
Bratislava
Úvod Aréna KOŠICE: Poslanci podali podnet na primátora Rašiho

KOŠICE: Poslanci podali podnet na primátora Rašiho

Poukazujú na to, že členom mestského zastupiteľstva nebolo umožnené rokovať a predkladať návrhy v zmysle Zákona o obecnom zriadení. Poláček a Gibóda sa opierajú o zákonné ustanovenie, ktoré hovorí, že „ak na zasadnutí zastupiteľstva požiada v súvislosti s prerokúvaným bodom programu o slovo poslanec, slovo sa mu udelí. Ak primátor neudelí slovo poslancovi, stráca právo viesť zasadnutie mestského zastupiteľstva“.

Primátor vraj porušil demokratické princípy

Poslanci od prokuratúry požadujú, aby odstránila protiprávny stav v procese postupu orgánu verejnej správy a následne zrušila všetky prijaté nezákonné rozhodnutia mestského zastupiteľstva. Domnievajú sa, že primátor Košíc Richard Raši (Smer-SD) zásadným spôsobom porušil demokratické princípy fungovania samosprávy v meste Košice. „V demokratickej spoločnosti musí byť právo poslanca predkladať vlastné návrhy zabezpečené tak, aby nebolo obmedzené až zmarené – musí mať zabezpečený stav právnej istoty, aby sa mohol následne relevantne zodpovedať za svoju činnosť voličom, čo je základným atribútom poslanca,“ vysvetlil stanovisko poslancov Marcel Gibóda. Jaroslav Polaček dodal, že je nemysliteľné, aby si primátor mesta počas zasadnutia poslancov vymýšľal vlastné normy, čítal vymyslený rokovací poriadok a hrubo porušoval zákony. „Očakávali sme, že ako poslanec Národnej rady SR bude budovať demokraciu a parlamentarizmus na Slovensku,“ uviedol Polaček

V prípade, že prokuratúra košickým mestským poslancom vyhovie, mohlo by to ovplyvniť strategické dokumenty, ako sú kompenzácie pre cestujúcu verejnosť z dôvodu rekonštrukcie električkových tratí či schválenú koncepciu parkovania.
 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,062 Úmrtí 10,565 Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,197 Last updated: 12. apríla 2021 - 09:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -