štvrtok, 6 mája, 2021
12.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Americký viceprezident Pence s manželkou sa dali zaočkovať proti COVID-19

Americký viceprezident Pence s manželkou sa dali zaočkovať proti COVID-19

Americký viceprezident Mike Pence a jeho manželka Karen sa v piatok dali zaočkovať proti infekčnej chorobe COVID-19. Očkovaniu sa podrobili v priamom televíznom prenose, aby tak posilnili dôveru americkej verejnosti v túto očkovaciu látku, uviedla agentúra AFP.

Pence počas prenosu z Bieleho domu uviedol, že Američania sa nemajú čoho obávať, keďže k dispozícii je “jedna, možno aj dve bezpečné vakcíny”.

Vo štvrtok odborná komisia amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) vyslovila súhlas s núdzovým použitím vakcíny spoločnosti Moderna v USA. Otvorilo to cestu pre to, aby FDA v piatok vydala konečné rozhodnutie v procese jej schvaľovania.

Vakcínu vyvinutú firmami Pfizer a BioNTech schválil FDA pred týždňom, pričom očkovanie sa v USA začalo v pondelok.

Americký prezident Donald Trump medzitým v piatok oznámil, že Spojené štáty schválili druhú vakcínu proti novému koronavírusu, ktorú vyvinula biotechnologická spoločnosť Moderna. “Vakcína Moderny presvedčivo schválená. Distribúcia sa začne okamžite,” napísal Trump na Twitteri.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 384,660 +343 Dnes Úmrtí 11,920 +34 Dnes Uzdravení 366,264 Infikovaných 6,476 Last updated: 6. mája 2021 - 19:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -