Opoziční labouristi zo strany dočasne vylúčili Corbynovho kritika

1. 5. 2018 9:05

Poslanca britskej opozičnej Labouristickej strany Johna Woodcocka, kritika lídra labouristov Jeremyho Corbyna, dočasne v pondelok vylúčili zo strany. K tomuto kroku došlo po tom, ako sa počas víkendu objavili správy o tom, že Woodcock sa mal v minulosti dopustiť sexuálneho obťažovania. Informovala o tom v pondelok spravodajská televízia Sky News s tým, že dôvod jeho dočasného vylúčenia zo strany však nebol potvrdený.

Opoziční labouristi zo strany dočasne vylúčili Corbynovho kritika
Foto: SITA
Popis: Jeremy Corbyn predseda Labouristickej strany
reklama

Podľa britského denníka Mirror mal Woodcock údajne v rokoch 2014-2016 posielať nevhodné textové správy a e-maily bývalej asistentke. 

Labouristom malo byť obvinenie voči nemu predložené vlani v decembri. Woodcockovi v súvislosti s týmto obvinením nariadili, aby sa dostavil pred disciplinárny výbor strany.

Woodcock obvinenie popiera. "S obvinením nesúhlasím, ale chápem, že sťažnosť musí byť starostlivo a spravodlivo vyšetrená," povedal na margo prebiehajúceho vyšetrovania. 

Hovorkyňa labouristov uviedla, že "John Woodcock je až do vyšetrenia daného prípadu zo strany dočasne vylúčený". Bližšie informácie k prípadu odmietla uviesť. 

Woodcock v minulosti kritizoval Corbyna za to, že sa viac nesnažil vyriešiť problém straníckeho antisemitizmu a tiež za to, že nebol schopný jednoznačne odsúdiť Rusko po útoku nervovým plynom v anglickom Salisbury. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Opoziční labouristi zo strany dočasne vylúčili Corbynovho kritika

9:05 Opoziční labouristi zo strany dočasne vylúčili Corbynovho kritika

Poslanca britskej opozičnej Labouristickej strany Johna Woodcocka, kritika lídra labouristov Jeremyh…