Mayová naliehala na technologické spoločnosti, aby čistili internet od terorizmu

21. 9. 2017 9:20

Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete, aby naďalej a rýchlejšie odstraňovali z internetu informácie s "teroristickým obsahom". Podľa agentúry Reuters sa tak vyjadrila v stredu počas vystúpenia v rámci prebiehajúcej Všeobecnej rozpravy 72. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.

Mayová naliehala na technologické spoločnosti, aby čistili internet od terorizmu
Foto: TASR
Popis: Theresa Mayová
reklama

"Technologické spoločnosti učinili v tejto oblasti značný progres," uviedla premiérka. Podľa Mayovej však treba napredovať rýchlejšie, aby sa podarilo znižovať čas potrebný na odstránenie takéhoto druhu obsahu z online prostredia. Cieľom má byť úplné zastavenie zverejňovania informácií teroristického charakteru na internete.

Premiérka ďalej pohrozila, že Spojené kráľovstvo by mohlo každoročne zadržať až 30 percent zo svojho celkového príspevku (90 miliónov libier) pre OSN, a to pokiaľ nedôjde k reforme tejto inštitúcie.

Aby si OSN zaistila od Británie plnú dotáciu, bude musieť podľa Mayovej preukázať svoju efektivitu a transparentnosť. Varovala, že ak OSN nebude schopná vyrovnať sa s výzvami dnešnej doby, čaká ju kríza viery a multilateralizmu.

OSN bola podľa Mayovej v minulosti poznačená rozporom medzi svojimi ušľachtilými cieľmi a efektivitou pri ich dosahovaní. Okrem Mayovej vyzvalo v pléne VZ na reformu OSN tiež niekoľko ďalších najvyšších predstaviteľov sveta vrátane generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Opoziční labouristi zo strany dočasne vylúčili Corbynovho kritika

9:05 Opoziční labouristi zo strany dočasne vylúčili Corbynovho kritika

Poslanca britskej opozičnej Labouristickej strany Johna Woodcocka, kritika lídra labouristov Jeremyh…